Rafał Borysiuk nie poprowadzi Orląt w rundzie rewanżowej

Po trwającej blisko półtora roku samodzielnej pracy w Orlętach Radzyń Podlaski z funkcją trenera pożegnał się Rafał Borysiuk. Przyczyną takiego stanu rzeczy są nie najlepsze wyniki III-ligowca w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, po której Orlęta znajdują się w strefie spadkowej.

W piątek rozmawialiśmy z trenerem Rafałem Borysiukiem i wraz z zarządem doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla klubu. To była dla nas bardzo trudna decyzja, ponieważ trzykrotnie zbieraliśmy się, aby coś w tej sprawie postanowić. Nie jesteśmy skorzy do zmian szkoleniowców. W ciągu ostatnich sześciu lat, jest to dopiero drugi trener, który prowadził nasz klub (pierwszym był Damian Panek – przyp. red.). Z trenerem Borysiukiem rozstaliśmy się w zgodzie i przedstawiliśmy mu konkretną propozycję pozostania u nas w klubie – wyjaśnia Krzysztof Grochowski, prezes Orląt Radzyń Podlaski.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie ogłoszone nazwisko nowego trenera. – Z tą decyzją nie musimy się spieszyć. Podchodzimy do tematu na spokojnie i na razie jesteśmy na etapie poszukiwań nowego szkoleniowca. Postaramy się jednak pod koniec najbliższego tygodnia podać bardziej konkretne informacje – mówi sternik III-ligowca.

fot. Tomasz Tomczewski

0 0 vote
Article Rating