Seria jedenastek przesądziła o awansie Chełmianki

Seria jedenastek przesądziła o awansie Chełmianki

W półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski doszło do starcia triumfatora Pucharu Polski LZPN Motoru Lublin i zwycięzcy Pucharu Polski ChOZPN Chełmianki Chełm. Emocjonujące starcie zakończyło się serią rzutów karnych, w której lepsi okazali się zawodnicy z Chełma. Początek niedzielnej konfrontacji był bardzo zacięty. W 18. minucie spotkania znakomitą interwencją po strzale z rzutu wolnego Tomasza Brzyskiego popisał się Seweryn Kiełpin. Sześć minut później groźnie było pod bramką Chełmianki. Po zamieszaniu w szesnastce przyjezdnych blisko oddania niebezpiecznego strzału był Krzysztof Ropski. W 37. minucie zagranie Tomasza Brzyskiego po raz kolejny sprowokowało niebezpieczeństwo pod bramką lublinian. Tuż przed przerwą Sebastiana Ciołka próbował zaskoczyć Piotr Ceglarz, ale golkiper ekipy z Chełma wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. W pierwszej połowie bramki nie padły. Po przerwie rywalizacja zaostrzyła się. W 66. minucie żółto-biało-niebiescy zdobyli bramkę, ale arbiter nie uznał jej, dopatrując się faulu Krzysztofa Ropskiego na jednym z piłkarzy Chełmianki. Dziesięć minut później piłkę w siatce umieścił Leszek Jagodziński, jednak w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej. W 83. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Filip Wójcik, lecz znakomitą paradą popisał się Sebastian Ciołek. Regulaminowe 90 minut zakończyło się bezbramkowym remisem i o awansie miał zdecydować konkurs rzutów karnych. W serii jedenastek Sebastian Ciołek obronił uderzenia Dominika Kuncy i Piotra Darmochwała. Po stronie Chełmianki pomylił się tylko Wojciech Więcaszek, przez co chełmianie zwyciężyli 4:3 i awansowali do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

NASTĘPNA RUNDA

W następnej rundzie Chełmianka Chełm zmierzy się z Orlętami Radzyń Podlaski (29 lipca).

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 0:0 rzuty karne: 3:4

Motor: Kiełpin – Król, Grodzicki, Cichocki, Nowak – Kunca, Duda, Swędrowski, Kumoch (56′ Darmochwał), Ceglarz (60′ Jagodziński) – Ropski (72′ Wójcik).

Chełmianka: Ciołek – Kożuchowski, Wołos, Kanarek, Brzyski – Kotowicz, Bednara (80′ Więcaszek), Wawryszczuk, Skoczylas (72′ Grądz) – Myśliwiecki, Bonin.

Żółte kartki: Dominik Kunca, Seweryn Kiełpin – Hubert Kotowicz, Jakub Bednara, Sebastian Ciołek, Wojciech Więcaszek
Sędziował:
Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

fot. Robert Romaniuk