Siarka spokojnie ograła Hetmana

W 20. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Hetman Zamość walczył o punkty z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie w Tarnobrzegu zakończyło się wygraną miejscowych 4:1. Gospodarze już w pierwszej połowie zdominowali zespół z Zamościa i schodzili do szatni, prowadząc 3:0. Druga część rozpoczęła się lepiej dla reprezentantów Lubelszczyzny. W 57. minucie goście zdobyli bramkę na 3:1 po uderzeniu Pawła Szatały. Jednak chwilę później szanse Hetmana na powrót do meczu zakończył Paweł Mróz, ustalając wynik na 4:1. Dla biało-zielono-czerwonych przegrana z Siarką była trzynastą ligową porażką w sezonie 2020/2021.Ten mecz wygrał zespół lepszy, szczególnie w pierwszej połowie. Oprócz zdobytych bramek Siarka miała jeszcze kilka niezłych sytuacji, ale dobre zawody rozegrał nasz bramkarz. W drugiej części wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej. Strzeliliśmy gola i pojawił się cień nadziei, ale niestety szybko straciliśmy czwartą bramkę. Siarka wygrała bezdyskusyjnie i zasłużenie R

11; podsumowuje trener Hetmana Jarosław Czarniecki.

W następnej kolejce Siarka Tarnobrzeg zagra na wyjeździe z Chełmianką Chełm (22 listopada, 13:00). Natomiast Hetman Zamość podejmie Wisłę Sandomierz (21 listopada, 12:00).

Siarka Tarnobrzeg – Hetman Zamość 4:1 (3:0)
Bramki: Dawid Bałdyga 13′, Kamil Kargulewicz 33′, Mateusz Janeczko 42′, Paweł Mróz 66′ – Paweł Szatała 57′

Siarka: Kowal – Kowalik, Józefiak, Bierzało, Wdowiak – Kargulewicz (83′ D'Apollonio), Mróz (70′ Bieniarz), Tabor (60′ Orzechowski), Rogala (83′ Głowa), Janeczko – Bałdyga (61′ Gajewski).

Hetman: Gibki – Szatała, Myszka (75′ Dajos), Jaroszyński, Gierowski (60′ Pokrywka) – Turczyn, Pupeć (75′ Polak), Wolanin, Białousko, Jamroż – Kruczkowski.