Sparing: Bezbramkowy remis w konfrontacji III-ligowców

Trzeci remis w trzecim meczu kontrolnym zimowego okresu przygotowawczego zanotowali piłkarze Stali Kraśnik. Tym razem podopieczni Bohdana Bławackiego zremisowali w Puławach z tamtejszą Wisłą 0:0. W pierwszej połowie sobotniej konfrontacji ekipa z Kraśnika dwukrotnie skierowała piłkę do bramki rywali, jednak w obu sytuacjach piłkarze Stali znajdowali się na pozycji spalonej. Gospodarze również mieli swoje szanse, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem bezbramkowym.

Marcin Popławski (II trener Wisły Puławy):

To starcie było pełne walki. Znów muszę podkreślić, że zespół, który do nas przyjeżdża, podchodzi do meczu bardzo ambicjonalnie. Mierzyliśmy się z trudnym przeciwnikiem. Spotkanie rozgrywało się na ciągłym kontakcie i cechy wolicjonalne decydowały w tym pojedynku, a my z pewnością nie “pękliśmy”. Jeśli chodzi o walory czysto piłkarskie, to zabrakło nam spokoju. Byliśmy trochę bojaźliwi. Szwankowała również dokładność pierwszego podania po odbiorze piłki i nad tym musimy popracować. Obie drużyny stworzyły sobie w tym spotkaniu po kilka sytuacji. Dla trenera Bohdana Bławackiego zawsze liczy się gra do przodu, co potwierdził w tym starciu. Staraliśmy się wychodzić spod wysokiego pressingu ekipy z Kraśnika. Czasem nam się to udawało, czasem nie, jednak zaprezentowaliśmy wiele otwarć gry, jeśli chodzi o model, który preferujemy. Wybiegaliśmy tę jednostkę i najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Zaangażowanie zawodników względem ostatniego sparingu? Z własnego doświadczenia wiem, że ekipa potencjalnie słabsza mocniej mobilizuje się przed meczem z drużyną, która jest wyżej w tabeli. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Chełmianka ma swoje problemy i gra młodymi zawodnikami. To być może sprawiło, że troszkę ich zlekceważyliśmy. Zawodnicy z Chełma podeszli do tego meczu w bardzo ambicjonalny sposób. Jednak jeśli chodzi o sparingi, to nie ma co przykładać wagi do ich rezultatów. Bardziej należy zwracać uwagę na to, co chce się uzyskać w danym tygodniu i jakie elementy gry przećwiczyć w meczu kontrolnym. To najistotniejsza kwestia, na której należy się skupić. Wiadomo, że za sparingi nie daje się punktów, więc należy na nie patrzeć przez pryzmat wartości szkoleniowej. Oczywiście nie jest tak, że nie chcemy wygrywać. Musimy uczyć się zwyciężania, jednak w danym momencie wyniki nie są najważniejsze. Między meczami z Chełmianką i Stalą Kraśnik wspomnieliśmy chłopakom o tym, że wydaje nam się, iż zabrakło determinacji i woli walki. Zawodnicy na pewno zwrócili na to uwagę i wyglądało to już naprawdę dobrze.

Bohdan Bławacki:

Myślę, że to był bardzo dobry mecz. Oba zespoły utrzymywały wysokie tempo przez pełne 90 minut. Na początku spotkania graliśmy trochę chaotycznie, jednak w późniejszym fragmencie pierwszej połowy bardzo podobała mi się gra mojej drużyny. Strzeliliśmy bramkę, której jednak sędzia nie zaliczył. Możliwe, że w tej sytuacji dopatrzył się pozycji spalonej. Ponadto stworzyliśmy sobie dwie ciekawe sytuacje, które mogły się zakończyć trafieniem. Ogólnie pierwsza część była interesująca w naszym wykonaniu. Po przerwie i przeprowadzonych zmianach pierwszy kwadrans drugiej połowy był ciężki. Później gra się wyrównała i obie drużyny raz za razem przeprowadzały swoje akcje ofensywne. Kto pierwszy strzeliłby gola, ten pewnie wygrałby ten mecz. Sądzę, że pomimo rezultatu bezbramkowego to spotkanie podobało się wszystkim przybyłym na stadion kibicom, ponieważ było dużo ciekawych akcji, wysokie tempo i dyscyplina taktyczna. Jak na ten etap okresu przygotowawczego wiele rzeczy było na wysokim poziomie, jedynie oprócz bramek.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Wisła Puławy zagra z Tomasovią Tomaszów Lubelski (8 lutego). Natomiast Stal Kraśnik zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg (7 lutego).

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 0:0

Wisła: zawodnik testowany (46′ Socha) – Wolanin (46′ Cheba), Cyfert, Pielach (46′ Kiczuk), Barański (46′ Pigiel) – Zając (60′ Chudyba), W. Puton (60′ Konc), Skałecki, K. Puton (70′ Brągiel), Brągiel (46′ Kacprzycki) – Stanisławski (46′ Wojczuk).

Stal: Borusiński (46′ zawodnik testowany III) – Gajewski (46′ Śledzicki), Mazurek, Dwórzyński, Kudryavtsev (46′ Lutsyk) – zawodnik testowany I (46′ zawodnik testowany II), Popiołek, Michalak (46′ Skrzyński), Kaczmarek (46′ Wawryszczuk), Czelej (46′ Nastałek) – Król (46′ Maj).