Sparing: Chełmianka lepsza od Tomasovii o jedną bramkę

Od wygranej letni okres przygotowawczy rozpoczęli piłkarze Chełmianki Chełm. W pierwszym meczu kontrolnym w trakcie przygotowań do rundy jesiennej rozgrywek III-ligowych podopieczni Jana Konojackiego pokonali Tomasovię Tomaszów Lubelski 1:0. Zwycięstwo drużynie z Chełma zapewnił Wojciech Więcaszek, który w 72. minucie wykorzystał dogranie Grzegorza Bonina i pokonał golkipera przeciwników.

Jan Konojacki:

Biorąc pod uwagę to, że zespół jest w fazie budowy i znajdujemy się na początku naszych przygotowań, to daleko szukać po pierwsze optymalnej formy, a po drugie zgrania zawodników. Tym bardziej jestem zadowolony z zaangażowania i realizowania założeń taktycznych. Oczywiście nie ustrzegliśmy się też błędów, ale to jest normalne. Cieszę się, że wygraliśmy, obyło się bez kontuzji i zaprezentowaliśmy się nieźle, pamiętając o tym, że tak jak już wspomniałem, drużyna jest w budowie. Pocieszające jest też to, że momentami mogliśmy złapać tą chemię na boisku. Osłabienia kadry? Kilku zawodników dostało zgodę na testy w innych klubach i zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Jesteśmy na samym początku i myślę, że w przyszłym tygodniu powinniśmy już w większości zbudować kadrę, która będzie występowała pod szyldem Chełmianki w III lidze.

Paweł Babiarz:

Uważam, że rozegraliśmy bardzo przeciętny mecz. Byliśmy nieco osłabieni, szczególnie w formacji środkowej i w ataku, ale to nas nie usprawiedliwia. Można być z kilku elementów zadowolonym. Pierwsze 30 minut układało nam się dosyć dobrze i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, jednak zbyt często gubiliśmy piłkę i Chełmianka miała dzięki temu dwie-trzy szanse. Po przerwie mecz był bardzo wyrównany, natomiast to przeciwnicy zdobyli bramkę, a my nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Do samego końca staraliśmy się odwrócić losy rywalizacji, żeby przynajmniej zremisować, jednak w końcówce nie potrafiliśmy zbytnio zagrozić bramce rywali.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Chełmianka Chełm zagra z Avią Świdnik (1 lipca). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski rozegra w najbliższym czasie dwa sparingi z ekipami z zamojskiej klasy okręgowej, mierząc się z Igrosem Krasnobród (30 czerwca) oraz Omegą Stary Zamość (1 lipca).

Chełmianka Chełm – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0 (0:0)
Bramka: Wojciech Więcaszek 72′

Chełmianka: Szymkowiak – Kożuchowski, Wołos, Maliszewski, Duduś, Brzozowski, Więcaszek, Bednara, Grądz, Bonin, Dąbrowski oraz Ciołek, zawodnik testowany, Lewkowicz, Adamski.

Tomasovia: Bartoszyk – Pleskacz, Chmura, Zozulia, zawodnik testowany, Krosman, Towbin, Smoła, Baran, Żurawski, Iwanicki oraz Krawczyk, Witkowski, Materrazzo, Olenkiewicz, Błajda, Wojtowicz.