Sparing: Nieskuteczna Stal pokonała Ładę na koniec przygotowań

Rezultatem 2:1 zakończył się mecz kontrolny pomiędzy Stalą Kraśnik a Ładą 1945 Biłgoraj. Drużyna prowadzona przez Bohdana Bławackiego do przerwy prowadziła 2:0 po bramkach Kamila Króla i Arkadiusza Maja. W drugiej połowie honorowe trafienie dla ekipy z Biłgoraja zdobył Dariusz Kuliński. Sparing z Ładą był ostatnim akcentem w przygotowaniach Stali do rundy wiosennej rozgrywek grupy IV III ligi. Już w niedzielę 8 marca zespół z Kraśnika zainauguruje ligowe zmagania spotkaniem z Orlętami Radzyń Podlaski.

Bohdan Bławacki:

Mieliśmy problem z wykorzystywaniem swoich okazji. Już w pierwszym kwadransie tego meczu doszliśmy do czterech sytuacji podbramkowych. Do przerwy prowadziliśmy 2:0 i później daliśmy pograć juniorom. W drugiej połowie na placu gry było aż siedmiu młodych zawodników, a spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1. Myślę, że wynik nie odpowiada liczbie stuprocentowych szans, które tworzyły sobie obie drużyny.

Bartłomiej Kowalik:

Jeżeli chodzi o pierwszą połowę tego spotkania, to Stal Kraśnik grała z dużym wiatrem i to czasami determinowało poczynania mojego zespołu. Dlatego pierwsza część meczu nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Po przerwie graliśmy jak równy z równym z reprezentantem III ligi. Ogólnie jestem zadowolony z postawy drużyny, aczkolwiek w niektórych sytuacjach popełniamy zbyt proste błędy, czego przykładem może być druga bramka dla przeciwników. Musimy takie rzeczy wyeliminować. Uważam, że na tle III-ligowca zaprezentowaliśmy się w bardzo dobry sposób, zwłaszcza w drugiej połowie, z której możemy być zadowoleni. Ruchy transferowe? Nikt do nas nie przyszedł i być może uda się kogoś sprowadzić, ale na ten moment ubytki kadrowe staramy się niwelować naszymi najzdolniejszymi juniorami.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Łada 1945 Biłgoraj zagra z Lewartem Lubartów (7 marca, 11:00).

Stal Kraśnik – Łada 1945 Biłgoraj 2:1 (2:0)
Bramki: Kamil Król 37′, Arkadiusz Maj 40′ – Dariusz Kuliński 78′

Stal: Borusiński – Kudryavtsev, Gajewski, Dwórzyński, Michalak – Popiołek, Skrzyński, Malinauskas, Cygan – Maj, K. Król oraz Śledzicki, Wójtowicz, Zieliński, Czelej, zawodnik testowany.

Łada: Szawara – Raduj, Mazurek, Kupiec, Myszak – Szafraniec, Birut, Nawrocki, Kapuśniak – Konopka, Paćkowski oraz Grasza, Hanas, Kuliński, Koguc, Czerw.