Sparing: Podlasie lepszym zespołem od Orląt

Sparing: Podlasie lepszym zespołem od Orląt

W drugim sparingu w zimowym okresie przygotowawczym Podlasie Biała Podlaska pokonało Orlęta Łuków 4:0. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Władimira Geworkiana zdobyli w tym spotkaniu Mychajło Kaznokha, Tomasz Andrzejuk, Patryk Pakuła i Olaf Martynek. Dla ekipy z Łukowa konfrontacja z III-ligowcem była pierwszym meczem kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej. Trener Robert Różański sprawdzał w tym starciu trzech graczy, w tym dwóch napastników.

Adrian Jesionek (II trener Podlasia Biała Podlaska):

Fajnie, że znowu mogliśmy zagrać sparing na dużym boisku, jednak znajdujemy się na takim etapie przygotowań, w którym nie przywiązujemy większej wagi do wyników. Cały czas ciężko pracujemy i do końca stycznia będziemy ćwiczyć trzy razy dziennie. Po chłopakach było widać zmęczenie, natomiast pokazali kilka ciekawych akcji zakończonych bramkami. Jeśli chodzi o postawę zawodników, to jesteśmy bardziej zadowoleni z przebiegu tego spotkania niż ostatniego sparingu z Lutnią Piszczac (wygrana Podlasia 6:1 – przyp. red.). Wygląda to coraz lepiej.


Robert Różański:

Wynik końcowy jasno wskazuje na to, kto był w tym spotkaniu lepszym zespołem. Drużyna z Białej Podlaskiej wygrała zasłużenie. Szczególnie było widać przewagę fizyczną zawodników Podlasia Biała Podlaska. Rywale od momentu strzelenia pierwszej bramki lepiej operowali piłką. Oprócz czterech strzelonych goli mieli też kilka sytuacji bramkowych. My prezentowaliśmy się nieźle przez pierwsze pół godziny. Radziliśmy sobie z atakami Podlasia i sami próbowaliśmy stwarzać szanse. Co prawda nie mieliśmy stuprocentowych okazji, ale przeprowadziliśmy kilka składnych akcji. Najlepszą sytuację miał w drugiej połowie jeden z zawodników testowanych, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem za daleko wypuścił sobie piłkę i skończyło się na rzucie rożnym lub aucie bramkowym. Nasz pierwszy sparing na tle III-ligowca nie poszedł zbyt dobrze, ale spodziewałem się, że tak to może wyglądać. Trenujemy trzy razy w tygodniu, a ekipa z Białej Podlaskiej w ostatnich dniach nawet dwa-trzy razy dziennie i było widać różnicę, szczególnie jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Zawodnicy testowani? Na razie trudno o jakąś ocenę, ale na pewno musimy szukać kogoś na pozycję napastnika. Na ten moment przydałoby nam się dwóch-trzech ogranych zawodników, którzy daliby drużynie doświadczenie. Dysponujemy bardzo młodym zespołem i to widać  w niektórych sytuacjach.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Podlasie Biała Podlaska zmierzy się z Pogonią Siedlce (4 lub 5 lutego). Natomiast Orlęta Łuków zagrają z Pogonią II Siedlce (1 lutego, 14:30).

Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Łuków 4:0 (2:0)
Bramki: Mychajło Kaznokha 30′ Tomasz Andrzejuk 42′, Patryk Pakuła 52′, Olaf Martynek 70′

Podlasie: Lach – Wszołek, Kosieradzki, Chmielewski, Skrodziuk – Nieścieruk, Dmowski, Kaznokha, Andrzejuk – Pakuła, Zabielski oraz Kasperek, Martynek, Kocoł, Szabat, Całka, Mielnik.

Orlęta: Kuźma – Goławski, Sadowski, Bulak, Jaworski – Sowisz, Siemieniuk, Szustek, zawodnik testowany I – Kurowski, Soćko oraz Chromiński, Machniak, Miszta, Kierych, dwóch zawodników testowanych.

fot. Cezary Hince