Sparing: Stal Kraśnik pokonała Powiślaka Końskowola

Sparing: Stal Kraśnik pokonała Powiślaka Końskowola

W swoim trzecim meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań Powiślak Końskowola zmierzył się z III-ligową Stalą Kraśnik, dla której było to premierowe przedsezonowe starcie. Podopieczni Bohdana Bławackiego odnieśli zwycięstwo 2:0, choć rywalizacja obu ekip na boisku była wyrównana. 

Bohdan Bławacki:

Przez ostatnie trzy i pół miesiąca nie graliśmy w piłkę nożną. Chciałem w tym spotkaniu zobaczyć, jak zawodnicy się zaprezentują oraz żeby piłkarze sami ocenili to, co do tej pory wykonali na treningach. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Mogliśmy w niej strzelić zdecydowanie więcej bramek niż dwie i wtedy mógłbym być o wiele bardziej zadowolony. Po przerwie przeprowadziliśmy sporo zmian, dlatego też nasza gra wyglądała zupełnie inaczej. Z grupy testowanych zawodników pozostało z nami dwóch, którym dalej będziemy się przyglądać. Czeka nas jeszcze sporo pracy, dlatego też wciąż będziemy sprawdzać kolejnych graczy.


Kamil Witkowski:

Wynik nie jest korzystny, ale ten kto był na meczu, widział, że w pierwszej połowie Stal Kraśnik przeważała, lecz tylko pod względem fizycznym. My mądrze się broniliśmy. Po jednej z wrzutek przez nasz brak koncentracji padła pierwsza bramka. Natomiast drugiego gola rywale zdobyli po rzucie karnym, co do którego chłopcy mieli ogromne pretensje. Uważam, że w drugiej połowie byliśmy zespołem lepszym, który zmarnował kilka dogodnych sytuacji jak ta, gdy strzał oddany z pięciu metrów trafił prosto w bramkarza. Porównując oba zespoły, to nasi rywale trenują na zupełnie innym poziomie. Trener Bohdan Bławacki jest znany ze świetnego przygotowania fizycznego, które określiłbym nawet jako pierwszoligowe. Z kolei u nas wygląda to inaczej. W czerwcu skupiliśmy się na typowym wprowadzeniu, a okres przygotowawczy zacznie się u nas od lipca. Na tę chwilę roszady kadrowe są poniekąd utrudnieniem, ponieważ drużynę trzeba przebudować na nowo. Sądzę, że trójka zawodników testowanych, która wystąpiła w tym sparingu, jest bardzo blisko pozostania u nas i myślę, że w następnym tygodniu będziemy mogli ich oficjalnie ogłosić. Oprócz nich chcemy pozyskać jeszcze dwóch lub trzech zawodników. Na ten moment nikt więcej nie zgłosił chęci odejścia i myślę, że ci, którzy są z nami, wierzą w ten projekt i deklarują pozostanie w drużynie.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Stal Kraśnik zmierzy się z Ładą 1945 Biłgoraj (4 lipca). Natomiast Powiślak Końskowola zagra z Podlasiem Biała Podlaska (11 lipca).

Stal Kraśnik − Powiślak Końskowola 2:0 (2:0)
Bramki: Jakub Gajewski 29′, Ernest Skrzyński 44′ (rzut karny)

Stal: Borusiński (46’ zawodnik testowany II) – Gajewski, zawodnik testowany I, Dwórzyński, Michalak (46’ zawodnik testowany III) – Popiołek (75’ Pietrzak), Skrzyński (46’ zawodnik testowany IV), Czelej (60’ Bartoś), Cygan (60’ Kisiel) – zawodnik testowany V, Kurkiewicz (46’ Nastałek).

Powiślak: zawodnik testowany I − Sobolewski (68′ zawodnik testowany III), Banaszek (73′ Sobolewski), Ptaszyński, Kobus – Wankiewicz (68′ Radzikowski), Dudkowski, Sułek (77′ Murat) – Wrzesiński (46′ Gil), Milcz (46′ Pryliński), zawodnik testowany II.

fot. Powiślak Końskowola