Sparing: Stal na fali

Kolejne sparingowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Stali Kraśnik. Ekipa prowadzona przez Bohdana Bławackiego pozostaje niepokonana w letnim okresie przygotowawczym. W swoim czwartym meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań zespół z Kraśnika pokonał Lewart Lubartów 4:0. Niebiesko-żółci już po 20 minutach sobotniej konfrontacji prowadzili 3:0 po dwóch bramkach Dariusza Cygana i trafieniu Adama Zawieruchy. W drugiej połowie rezultat spotkania ustalił gol Ernesta Skrzyńskiego.

Bohdan Bławacki:

W tym meczu szybko strzeliliśmy bramki. Zespół wyglądał na trochę zmęczony. Z pierwszej połowy jestem w miarę zadowolony, natomiast po przerwie gra nie wyglądała tak kompaktowo i dobrze pod względem taktycznym. Wtedy zabrakło nam wyszkolenia taktycznego. Ogólnie wygraliśmy kolejny mecz i znów zagraliśmy na zero z tyłu. Przed nami ciężki tydzień, ponieważ na wtorek, środę i czwartek mamy zaplanowane po dwa treningi dziennie. Następny sparing rozegramy w przyszłą sobotę z Siarką Tarnobrzeg i wtedy zobaczymy, jak przepracowaliśmy do tej pory ten okres przygotowawczy.

Tomasz Bednaruk:

Przegraliśmy ten mecz 0:4 i rozegraliśmy bardzo słabe spotkanie. Przez pierwsze 20 minut straciliśmy trzy bramki po takich samych błędach. Straty w środku pola i błędy w ustawieniu obrony były przyczyną utraty trzech goli. Później staraliśmy się, ale nie byliśmy w stanie nic wskórać. Początek meczu mocno nami wstrząsnął, bo do samego końca nie mogliśmy złapać odpowiedniego rytmu. Staraliśmy się, ale to było zdecydowanie za mało. Przed nami dużo pracy, ponieważ liga się zbliża, a my popełniamy dosyć proste błędy i tracimy za dużo bramek. Niepokoi mnie to, bo wcześniej nie traciliśmy tak wielu goli, co prawda grając w IV lidze. Nasza linia obrony jest przemeblowana i potrzebuje czasu, a tego czasu nie ma. Staramy się wyeliminować te błędy, ale one się pojawiają i ponawiają, gdyż nie potrafimy wyciągać wniosków ze wcześniejszych sparingów. Mamy młody zespół i będziemy pracować nad eliminowaniem tych pomyłek. Liczymy na to, że do rozpoczęcia rozgrywek uda nam się poprawić organizację gry nie tylko linii obrony, ale całego zespołu. Jeśli chodzi o transfery, to chcielibyśmy pozyskać nowych zawodników, żeby zwiększyć pole manewru. Piłkarze testowani to młodzi gracze z regionu. Jeden z nich na pewno będzie czołową postacią naszego zespołu. Gra w III lidze wiąże się z dużo intensywniejszą grą przeciwko mocnym ekipom i to będzie dla nas mocna szkoła.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Stal Kraśnik zagra z Siarką Tarnobrzeg (18 lipca). Natomiast Lewart Lubartów miał mierzyć się z Lublinianką (15 lipca), jednak to spotkanie może zostać przeniesione na inny termin.

Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 4:0 (3:0)
Bramki: Dariusz Cygan x2, Adam Zawierucha, Ernest Skrzyński

Stal: Borusiński – Gajewski (46′ Kurkiewicz), Dyszy, Tadrowski, Michalak, Popiołek (46′ Dwórzyński), Skrzyński (75′ Pietrzak), Czelej (60′ Wójtowicz), Cygan (60′ zawodnik testowany II), Zawierucha (55′ Bartoś), Nastałek (46′ zawodnik testowany I).

Lewart: Wójcicki – Michałów, Budzyński, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Szczotka, Buczek, Fularski, Najda, Aftyka, Nowak oraz Długosz, Majewski, Duda, Żelisko, Pożak, zawodnik testowany III.