Sparing: Wisła pokonała Chełmiankę pomimo trudnych warunków

W meczu kontrolnym dwóch drużyn z grupy IV III ligi Wisła Puławy wygrała z Chełmianką Chełm 3:2. Po pierwszej połowie środowego sparingu zespół prowadzony przez Mariusza Pawlaka prowadził 2:0 po trafieniach Dariusza Brągiela i Szymona Stanisławskiego. Na początku drugiej części gola kontaktowego zdobył Paweł Wójcicki, jednak kilka minut później trzecią bramkę dla Dumy Powiśla strzelił Błażej Cyfert. Rezultat spotkania na 3:2 ustalił w samej końcówce Dominik Dąbrowski. Dla Wisły to pierwsze zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym. Z kolei Chełmianka wciąż pozostaje bez sparingowej wygranej.

Marcin Popławski (II trener Wisły Puławy):

To spotkanie było trochę wypaczone przez panującą aurę. Śnieg niestety torpedował nasze poczynania dotyczące gry w piłkę. Na murawie zalegało błoto pośniegowe, więc trudno było mówić o jakimś meczu. Tym bardziej że drużyna gości nastawiła się na grę w niskim pressingu i uprzykrzanie nam życia. Boisko było sprzymierzeńcem rywali, którzy postawili nam twarde warunki. Widać, że ta młodzież chce się pokazać: walczy, biega, podpowiada sobie nawzajem i w miarę konsekwentnie realizuje założenia taktyczne. Ciężko było przedostać się przez zasieki Chełmianki, aczkolwiek udało nam się stworzyć kilka ciekawych akcji. Na plus przede wszystkim pierwsza połowa. Po przerwie zagraliśmy poniżej oczekiwań i z tej części gry należy wyciągnąć wnioski. Nie tyle czysto piłkarskie, bo ciężko było ustać na nogach. Jednak uważam, że cechy wolicjonalne nie były po naszej stronie na najwyższym poziomie. Z powodu niesprzyjających warunków nie było mowy o nie wiadomo jakim graniu, jednak spory minus dotyczył zaangażowania, szczególnie w drugiej połowie. Tu mamy duży obszar do poprawy i pochylimy się nad tym przy następnej odprawie. Wejście do drużyny sprowadzonych piłkarzy? Atmosfera w Wiśle Puławy sprzyja aklimatyzacji zawodników, którzy przychodzą do zespołu. Nowi gracze wkomponowali się do drużyny. To inteligentni ludzie, także myślę, że nie będzie z tym problemu. Błażej Cyfert strzelił swojego pierwszego gola po stałym fragmencie gry. Mieliśmy bardzo duży deficyt, jeśli chodzi o zdobywanie bramek w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Fajnie, że pod koniec rundy dwukrotnie trafił Rafał Kiczuk. Piłka w polu karnym szuka też Mateusza Pielacha, który dochodzi do sytuacji. To bardzo dobrze, ponieważ naszym zdaniem stałe fragmenty to istotny element, jeśli chodzi o taktykę grania.

Jan Konojacki:

Zagraliśmy bardzo ambitnie, a przede wszystkim staraliśmy się realizować założenia, które sobie nakreśliliśmy. Błędy indywidualne zadecydowały o tym, że straciliśmy pierwszą bramkę, jednak uważam, że cały zespół zasłużył na słowa uznania. Gdybyśmy popatrzyli na całokształt tego, co dzieje się wokół nas, to oceniam ten sparing pozytywnie. Co prawda nie odnieśliśmy zwycięstwa, jednak sądzę, że w tej drużynie rodzi się coś bardzo ciekawego. Mamy świadomość, że to początek drogi i nie możemy wpadać w hurraoptymizm, natomiast w tym starciu moi zawodnicy pokazali wielki hart ducha i zaangażowanie. Cechy wolicjonalne były na wysokim poziomie i tak jak już wspomniałem, realizowaliśmy założenia taktyczne, także zespołowi należą się wielkie brawa. Postawa zawodników testowanych? Jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby cokolwiek powiedzieć. Jednemu z tych graczy już podziękowaliśmy, a pozostali nadal są z nami i zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie. W najbliższą sobotę rozegramy mecz kontrolny z Granitem Bychawa i być może po tym spotkaniu podejmiemy jakieś decyzje.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Wisła Puławy zmierzy się ze Stalą Kraśnik (1 lutego, 11:00). Natomiast Chełmianka Chełm zagra z Granitem Bychawa (1 lutego, 15:00).

Wisła Puławy – Chełmianka Chełm 3:2 (2:0)
Bramki: Dariusz Brągiel 27′, Szymon Stanisławski 39′, Błażej Cyfert 63′ – Paweł Wójcicki 55′, Dominik Dąbrowski 86′

Wisła: (I połowa) Socha – Cheba, Pielach, Skałecki, Pigiel – Brągiel, K. Puton, W. Puton, Capała, Zając – Stanisławski; (II połowa) Owczarzak – Wolanin, Cyfert, Kiczuk, Barański – Kacprzycki, Kobiałka, Bernat, Zuber, Chudyba – Wojczuk.

Chełmianka: Szymkowiak (70′ Wojtiuk) – Dobrzyński, Salewski, Kożuchowski, Leśniak (46′ zawodnik testowany II), J. Rak, zawodnik testowany I (46′ K. Rak), Wójcicki (60′ Krawiec), Dam. Kuśmierz (46′ zawodnik testowany III), Jodłowski, Hladkyy (60′ Dąbrowski).