Sparing: Wygrana Lewartu w konfrontacji z Granitem

Piłkarze Lewartu Lubartów zrehabilitowali się za zeszłotygodniową porażkę ze Świdniczanką Świdnik Mały inaugurującą serię letnich sparingów. W swoim drugim meczu kontrolnym w trakcie przygotowań podopieczni Tomasza Bednaruka pokonali Granit Bychawa 2:0. Wynik tej konfrontacji otworzył tuż przed przerwą testowany napastnik, jeden z trzech zawodników sprawdzanych w tym starciu przez sztab szkoleniowy ekipy z Lubartowa. Po przerwie drugiego gola dla beniaminka III ligi zdobył Dawid Pożak, ustalając rezultat spotkania na 2:0.

Tomasz Bednaruk:

Jesteśmy daleko od optymalnej formy. Po chłopakach było widać, że w ostatnim tygodniu mocniej popracowaliśmy, bo mieli ciężkie nogi i przydarzały im się niedokładności. W pierwszej połowie nasza gra była dosyć zorganizowana, a zadania realizowane dosyć poprawnie. Natomiast w trwającym około 25 minut fragmencie drugiej części w nasze poczynania wkradł się chaos i popełnialiśmy proste błędy. Mecz stał się bardzo brzydki, a piłka była częściej poza linią boczną niż na boisku. Tej płynności było bardzo mało. Jednak na pewno cieszy zaangażowanie drużyny i realizacja, szczególnie w pierwszej połowie, zadań dotyczących organizacji gry. Natomiast po przerwie gra była pełna chaosu. Pracujemy dalej i skupiamy się na kolejnym tygodniu przygotowań, w którym rozegramy grę kontrolną z Avią Świdnik. Postawa zawodników testowanych i potencjalne wzmocnienia kadry? Testowany napastnik miał w tym meczu różne momenty. Były fragmenty, w których nie wyglądał dobrze, natomiast zdobył bramkę. Będę musiał spotkać się z prezesem i porozmawiać na ten temat możliwości pozyskania tego gracza oraz obecnej sytuacji. Do naszej dyspozycji był Konrad Żelisko i Konrad Nowak, który ma pewne zaległości i równolegle do meczu zrobił trening indywidualny. Dodatkowo testowaliśmy prawego obrońcę, który zagrał bardzo poprawnie i zaliczył asystę przy bramce na 2:0. To ciekawy chłopak z naszego województwa, który ostatnio grał w klubie spoza naszego regionu. Na pewno jeszcze mu się przyjrzymy i ocenimy jego przydatność dla zespołu. Trzecim testowanym piłkarzem był środkowy obrońca, na którego jesteśmy zdecydowani. Myślę, że w najbliższym tygodniu ten zawodnik będzie częścią kadry naszego zespołu. Ponadto zauważam duży problem na bokach pomocy. Tak naprawdę przy urazach lub pauzach za kartki na bokach nie ma pola manewru i większej rywalizacji. Musimy się mocno zastanowić na tym, jak uzupełnić braki na tych pozycjach.

Łukasz Gieresz:

W pierwszej połowie tego spotkania wyglądaliśmy bardzo dobrze do 40. minuty. Później pojawił się chaos i tuż przed przerwą po rzucie rożnym straciliśmy bramkę, która była efektem indywidualnych błędów w kryciu. Realizowaliśmy założenia taktyczne i wyglądało to optymistycznie. Jednak w poczynania pewnego siebie zespołu wkradł się trwający kilka minut niepokój, co poskutkowało straconym golem. W drugiej połowie po przeprowadzonych zmianach drużyna zareagowała nieźle, ale dosyć szybko straciliśmy kolejną bramkę. Próbowaliśmy odwrócić losy mecz, jednak zabrakło nam precyzji i wykończenia wykreowanych akcji. Myślę, że pomimo niekorzystnego wyniku możemy być pozytywnie nastawieni do dalszej pracy. Błędy, które popełniliśmy, są jak najbardziej możliwe do poprawy. Z mojej perspektywy pozytywne jest to, że zespół stara się realizować to, co sobie zakładamy. Mimo wszystko wiele pracy przed nami. Wiemy, co musimy poprawić i jakie błędy wyeliminować w dalszej części okresu przygotowawczego. Odejście Patryka Drozda do Avii Świdnik? Przez ostatni rok Patryk jako młodzieżowiec podniósł swoje umiejętności w każdym elemencie i zasłużył na grę na wyższym poziomie. Polityka moja i klubu jest taka, aby promować tych młodych chłopaków. Jeśli chodzi o inne kwestie personalne, to nasza kadra jest bardzo szeroka, choć uważam, że potrzebujemy jeszcze jednego zawodnika do linii obrony. Prawdopodobnie w poniedziałek pokaże się młodzieżowiec, który wzmocniłby rywalizację na tych pozycjach, także czekamy. Aktualnie jest to jedyny deficyt, który musimy wyrównać w drużynie. Kadra jest bardzo wyrównana, pracujemy w dobrej grupie, także być może to będzie jedyne wzmocnienie.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Lewart Lubartów zmierzy się z Avią Świdnik (8 lipca, 17:30). Natomiast Granit Bychawa zagra z Alitem Ożarów (11 lipca, 11:00).

Lewart Lubartów – Granit Bychawa 2:0 (1:0)
Bramki: zawodnik testowany III 45′, Dawid Pożak 54′

Lewart: Długosz – zawodnik testowany I, Budzyński, zawodnik testowany II, Michałów – Pożak, Buczek, Fularski, Najda – Aftyka, zawodnik testowany III oraz Wójcicki, Żelisko, Niewiński, Ponurek, Majewski, Gliniak, Duda.

Granit: Zawiślak (46′ Ziółkowski) – Prus (46′ Różycki), Szymala, Radziewicz (55′ Gajur), Piwnicki (55′ Wolski) – Misztal (55′ Styk), Banchiewicz, Pęcak (46′ K. Sprawka), Struk, Morenkow (46′ Wierzbicki) – Strug.