Stal Kraśnik liderem jeszcze nie teraz

Do niedzielnego meczu 13. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi Stal Kraśnik przystępowała jako wicelider tabeli i miała szansę na objęcie w niej prowadzenia. Warunkiem była wygrana nad Hutnikiem Kraków i do 51. minuty wszystko układało się po myśli niebiesko-żółtych. Podopieczni Jarosława Pacholarza prowadzili 2:0 nad rywalami po bramkach Kamila Króla. 32-latek dwukrotnie w pierwszej połowie pokonał bramkarza przeciwników po strzałach głową. Po przerwie nic nie wskazywało na to, że gospodarze stracą przewagą, jaką wypracowali sobie w pierwszej połowie. Zawodnicy z Krakowa kontakt z przeciwnikami złapali już sześć minut po jej rozpoczęciu. Rzut karny wykonywany przez Dawida Lincę obronił co prawda Jakub Borusiński, ale przy dobitce Tomasza Kurka był już bezradny. Do remisu doprowadził Patryk Kołodziej, który najpierw popisał się strzałem z dystansu, a zaledwie osiem minut później po raz kolejny trafił do bramki kraśniczan, co okazało się uderzeniem na wagę trzech punktów w tym spotkaniu.

W następnej kolejce Stal Kraśnik zagra na wyjeździe z Wisłoką Dębica (26 października, 14:00). Natomiast Hutnik Kraków podejmie Motor Lublin (26 października, 15:00).

Stal Kraśnik – Hutnik Kraków 2:3 (2:0)
Bramki: Kamil Król 9′, 36′ – Tomasz Kurek 51′, Patryk Kołodziej 71′, 79′

Stal: Borusiński – Kudryavtsev (89′ Cygan), Mazurek, Tadrowski, Świech – Kaczmarek, Misiak (82′ Zieliński), R. Król, Michalak (63′ Gajewski) – Maj (69′ Skrzyński), K. Król.

Hutnik: Zając – Jaklik, Kołodziej, Garzeł, Tetych – Janecki (46′ Kurek), Gamrot, Drąg, Świątek, Linca – Sobala.

Żółte kartki: Marcin Świech x2, Vladyslav Kudryavtsev, Michał Misiak, Jakub Zieliński, Arkadiusz Maj, Łukasz Mazurek
Czerwona kartka: Marcin Świech 78′ (za drugą żółtą)
Niewykorzystany rzut karny: Dawid Linca 51′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).