Stal Kraśnik najbliższy tydzień spędzi na pozycji wicelidera ligi

Kolejne w tym sezonie trafienie Rafała Króla pozwoliło Stali Kraśnik na wywalczenie kompletu punktów w rozgrywkach grupy IV III ligi. Żółto-niebiescy pokonali u siebie Sokoła Sieniawa po golu zdobytym w 66. minucie niedzielnej konfrontacji, choć mogli prowadzić już w pierwszym kwadransie gry. Jedenastki jednak nie wykorzystał wspomniany Rafał Król. – To był typowy mecz walki. Sokół Sieniawa to solidna drużyna, która ma w swoich szeregach silnych i mocnych zawodników. Mieliśmy sporo problemów dotyczących przedostawania się pod pole karne rywali. Już na początku został dla nas odgwizdany rzut karny, ale niestety bramkarz gości wyczuł intencje Rafała Króla. Pierwsza połowa to raczej było wzajemnie badanie się obu ekip, bo nie przypominam sobie jakichś klarownych sytuacji z obu stron. Po przerwie jednak to my przeważaliśmy i częściej gościliśmy pod bramką przyjezdnych. Udało się trafić do siatki i od tego momentu spotkanie wyrównało się. W doliczonym czasie gry Sokół próbował doprowadzić do wyrównania, ale na szczęście udało nam się zapobiec utracie gola i dzięki temu mamy kolejne trzy punkty – komentuje Jarosław Pacholarz.

W następnej kolejce Stal Kraśnik zagra na wyjeździe z Wisłą Puławy (28 września, 16:00). Natomiast Sokół Sieniawa podejmie Motor Lublin (29 września, 16:00).

Stal Kraśnik – Sokół Sieniawa 1:0 (0:0)
Bramka: Rafał Król 66′

Stal: Borusiński – Mazurek, Lutsyk, Tadrowski, Wawryszczuk (62′ Misiak) – Świech, Czelej, Kaczmarek (55′ Gajewski), Popiołek (87′ Skrzyński) – R. Król, Maj (90′ Zieliński).

Sokół: Korziewicz – Kardyś, Padiasek, Drelich (34′ Fryc), Skała, Lis, Brocki, Jędryas, Majda, Rogala, Skrzypek (70′ Purcha).

Żółte kartki: Julien Tadrowski, Michał Wawryszczuk, Anton Lutsyk – Sebastian Padiasek, Patryk Fryc