Stal Kraśnik z nowym trenerem!

Stal Kraśnik z nowym trenerem!

Jarosław Pacholarz nie jest już trenerem Stali Kraśnik. 34-latka na tym stanowisku zastąpił Bohdan Bławacki, który na Lubelszczyźnie jest głównie znany z pracy w Motorze Lublin czy Wiśle Puławy.

Chcemy wzmocnić sztab trenerski, a ostatnio podziękowaliśmy za współpracę drugiemu trenerowi, jakim był Adrian Kędzierski i w związku z tym musieliśmy kogoś dobrać na jego miejsce. Panu Jarosławowi Pacholarzowi złożyliśmy propozycję pozostania w klubie na stanowisku drugiego szkoleniowca. Czekamy teraz na jego odpowiedź – mówi na temat zakończenia współpracy z Jarosławem Pacholarzem prezes Stali Kraśnik Magdalena Czelej. Przypomnijmy, że Jarosław Pacholarz pracował w Kraśniku od lipca 2018 roku. W poprzednim sezonie niebiesko-żółci zajęli 10. miejsce w rozgrywkach grupy IV III ligi. Natomiast po rundzie jesiennej trwającej kampanii Stal plasuje się na 5. lokacie w stawce ze stratą sześciu punktów do liderującej Korony II Kielce.

Mimo tego działacze z Kraśnika zdecydowali się powierzyć zespół Bohdanowi Bławackiemu. – Uznaliśmy, że to będzie dobry wybór dla Stali Kraśnik – argumentuje krótko prezes. Bohdan Bławacki w przeszłości prowadził drużyny z Ukrainy. Natomiast w Polsce dał się poznać jako trener Motoru Lublin, Tomasovii Tomaszów Lubelski, Wisły Puławy, z którą awansował do I ligi oraz Stali Rzeszów.

Zarząd klubu dał nowemu trenerowi za zadanie utrzymania zespołu w górnej części tabeli oraz walki o pozycję lidera rozgrywek.

fot. Jacek Nowoświatłowski

0 0 vote
Article Rating