Stal podtrzymała niechlubną serię

Zwycięstwo, remis i porażka to dotychczasowy bilans ligowych spotkań szkoleniowca Stali Kraśnik Marcin Wróbla. Po bezbramkowym remisie z Sokołem Sieniawa i wygranej 3:1 nad Orlętami Radzyń Podlaski drużyna z Kraśnika uległa na własnym stadionie rezerwom Cracovii 0:3. Na początku meczu obie ekipy miały szanse na otworzenie wyniku. W 5. minucie uderzał Adrian Cybula, lecz golkiper przyjezdnych bez kłopotów poradził sobie z tą próbą. Chwilę później z dystansu strzelał Sebastian Strózik, ale został zablokowany przez Jakuba Gajewskiego. W 22. minucie Cracovia objęła prowadzenie po bramce Matheusa Santosa Nunesa, który doszedł do piłki w polu karnym Stali i nie dał szans Jakubowi Borusińskiemu. Kraśniczanie mieli okazje do wyrównania, lecz próby Kamila Bartosia i Adriana Cybuli zostały wyłapane przez bramkarza krakowskiej ekipy Adama Wilka. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 1:0 na korzyść drużyny z Małopolski. W drugiej części “Pasy” przejęły kontrolę nad meczem. Po dograniu Daniela Pika tuż obok bramki uderzył Vinicius Ferreira Dias. W 81. minucie przed szansą stanął Kacper Nastałek, jednak strzelił zdecydowanie zbyt lekko. W końcówce goście wyprowadzili dwa decydujące ciosy. W krótkim odstępie czasu dwukrotnie drogę do bramki kraśnickiego zespołu znalazł Patryk Zaucha, pieczętując wygraną przyjezdnych. Porażką z Cracovią Stal przedłużyła serię bez ligowego zwycięstwa na własnym stadionie do trzynastu spotkań. Ostatni raz niebiesko-żółci cieszyli się z kompletu punktów wywalczonego u siebie 22 września 2019 po meczu z Sokołem Sieniawa (1:0).

W następnej kolejce Stal Kraśnik zagra na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola (17 października, 14:30). Natomiast Cracovia II podejmie ŁKS Łagów (17 października, 19:30).

Stal Kraśnik – Cracovia II 0:3 (0:1)
Bramki: Matheus Santos Nunes 22′, Patryk Zaucha 85′, 87′

Stal: Borusiński – Gajewski, Dyszy, Tadrowski, Michalak – Bartoś (78′ Skrzyński), Romera (78′ Nastałek), Popiołek, Czelej (75′ Wolski) – Cybula (62′ Cygan), Zawierucha.

Cracovia: Wilk – Zaucha, Bracik, Pieńczak, Jarzynka – Pik (90′ Rząsa), Supryn, Santos Nunes (64′ Ferreira Dias), Ożóg, Wiśniewski – Strózik (88′ Bała).

Żółte kartki: Adrian Popiołek – Daniel Pik, Mateusz Pieńczak
Sędziowała: Anna Adamska (Skarżysko-Kamienna).