“Świeża” Stali Kraśnik górą nad Kryształem Werbkowice

“Świeża” Stali Kraśnik górą nad Kryształem Werbkowice

Aż siedem bramek w środowym sparingu strzelili piłkarze Stali Kraśnik przeciwko IV-ligowemu Kryształowi Werbkowice. Wydaje się, że kadra obu drużyn na rundę wiosenną sezonu 2018/2019 jest już zamknięta. 

Jarosław Pacholarz:

O PRZEBIEGU MECZU

W tym sparingu wychodziło nam wiele rzeczy. Cieszy na pewno skuteczność. Usprawiedliwieniem dla rywali są cięższe treningi. My tak ćwiczyliśmy w ubiegłym tygodniu, więc odzyskaliśmy świeżość i było to widoczne na boisku. Trudno przez to ocenić to spotkanie, ale nasza gra wygląda coraz lepiej. 

O SYTUACJI KADROWEJ

Wszyscy piłkarze, którzy z nami ćwiczą chcemy żeby zostali w naszym klubie. Kacper Nastałek? Także jest w tym gronie. Już wcześniej została podjęta decyzja o powrocie do nas młodzieżowca Bartka Konecznego, który będzie dla nas wartościowym zawodnikiem. Wzmocnił nas także Krystian Michalak, trenujący z nami od meczu z Górnikiem Łęczna. Na tę chwilę kadra zespołu jest zamknięta. 


Piotr Welcz:

O PRZEBIEGU MECZU

Cieszymy się z tego, że mogliśmy zagrać na naturalnej i bardzo dobrze przygotowanej murawie. To jest chyba jedyny pozytyw tego sparingu. Jesteśmy po czterech ciężkich jednostkach treningowych i na tle świeżej Stali Kraśnik nie wyglądaliśmy dobrze. W tym meczu zabrakło Adriana i Krystiana Wołochów, Michała Jabłońskiego, Bartka Reszczyńskiego, Andrzeja Zuchowskiego, który jest po zabiegu artroskopii kolana i Stasia Rybki zmagającego się z kontuzją kolana, co martwi, bo nie będzie z nami tego zawodnika przez około miesiąc. 

O SYTUACJI KADROWEJ

Do kadry został dołączony nasz junior Stefan Staszewski. Chciałbym, żeby został z nami także Sergiej Borys. Kadra zespołu jest zamknięta, chyba że wydarzy się coś jeszcze nieoczekiwanego. 

Stal Kraśnik – Kryształ Werbkowice 7:0 (4:0)
Bramki: Rafał Król 6′, 20′ (rzut karny), 39′, Kamil Król 23′, Filip Drozd 57′, 77′, Adrian Kisiel 84′

Stal: Ciołek – Kudriawcew, Pietroń, Mazurek, Świech, Wawryszczuk, Skrzyński, Szewc, R. Król, K. Król, Welman oraz Śmieszek, Kisiel, Koneczny, Drozd, Lutsyk, Wójtowicz, Nastałek, Dąbrowski, Partyka, Michalak.

Kryształ: Filipczuk (46′ Stachyra) – Staszewski (46′ Wójtowicz), Alohin (46′ Sas), Śmiałko, Luterek (46′ Dec), Mazur, Borys, Nieradko, Łappo (46′ Drewniak), Pakuła, Warecki.

fot. Facebook Stali Kraśnik