Udany start przygotowań Avii Świdnik

Udany start przygotowań Avii Świdnik

Przekonujące zwycięstwo odniosła drużyna Avii Świdnik w swoim pierwszym sparingowym meczu. Ekipa Tomasza Bednaruka pewnie pokonała wicelidera lubelskiej klasy okręgowej, Granita Bychawa 6:0. 

Tomasz Bednaruk: 

O PRZEBIEGU MECZU

Na pierwszy sparing wybraliśmy wymagającego przeciwnika, bo wicelidera lubelskiej klasy okręgowej. Chłopcy potraktowali ten mecz kontrolny poważnie, dzięki czemu mieliśmy na boisku wyrównane jedenastki, jednak różnica dwóch klas była widoczna. Zaliczamy tę grę jako pozytywny trening. Wszyscy pracowali bardzo mocno i jesteśmy zadowoleni z udanego meczu. Na szczęście obyło się bez kontuzji, bo przyznam, że gra na zmrożonym i śliskim boisku była dosyć trudna. Cieszy także zaangażowanie zawodników w tym starciu. 

O TESTOWANYCH ZAWODNIKACH

Testowaliśmy w tym meczu czterech zawodników. Każdy z nich pokazał się z bardzo dobrej strony, a jeden z nich strzelił bramkę. Będziemy chcieli sprawdzić ich w kolejnym sparingu z mocniejszych przeciwnikiem, czyli 26 stycznia z Górnikiem ŁęcznaMożliwe, że wtedy przetestujemy dwóch kolejnych piłkarzy, ale to wyjaśni się w nadchodzącym tygodniu. Nie chciałbym, by była testowana duża liczba graczy, tym bardziej że rywal jest bardzo wymagający i niekoniecznie może to zafunkcjonować. Wolimy sprawdzać mniejszą liczbę zawodników, zamiast wrzucać pół nowego zespołu. Lepiej wszystko robić z głową.

O SYTUACJI KADROWEJ

Odeszło od nas czterech zawodników (Kacper Drelich, Jan Mater, Damian Szpak, Mateusz Wołos – przyp. red.) i będziemy starali się pozyskać kogoś w ich miejsce. Od początku przygotowań trenują z nami chłopcy z drugiego zespołu, więc te straty niejako się równoważą. Chcemy dołączyć do nas piłkarzy, którzy byliby dla nas wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem kadry. 

Avia Świdnik – Granit Bychawa 6:0 (2:0)
Bramki: zawodnik testowany 12′, Piotr Prędota 24′, Krystian Mroczek 52′, 76′, Łukasz Strug 72’, Daniel Koczon 89′

Avia: (I połowa) Piotrowski – Mykytyn, Lusiusz, Wójcik, Głaz, Maluga, Prędota, czterech zawodników testowanych; (II połowa) Długosz – Szymala, Kołodziej, Niewiński, Mroczek, Białek, Koczon, Strug, trzech zawodników testowanych oraz Starok, Partyka, Fastyn, Plesz.

fot. Robert Romaniuk (archiwum)