Wisła przerwała passę beniaminka z Łagowa

Rezultatem 3:1 na korzyść Wisły Puławy zakończyło się spotkanie 12. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi, w którym Duma Powiśla rywalizowała z ŁKS-em Łagów. Puławianie nie najlepiej rozpoczęli tę potyczkę. W 17. minucie Piotr Owczarzak musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Adama Imieli. Pomocnik ŁKS-u otrzymał podanie od Kacpra Rogozińskiego i uderzył precyzyjnie pod poprzeczkę bramki przyjezdnych. Zespół z Puław dążył do wyrównania stanu rywalizacji i już w 25. minucie znakomitą szansę na doprowadzenie do remisu miał Bartłomiej Bartosiak. Jednak piłka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Gospodarze rozsądnie się bronili i schodzili na przerwę, prowadząc 1:0. Goście wyszli na drugą połowę niezwykle zmotywowani i w 52. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Bramkarza beniaminka z Łagowa pokonał Bartłomiej Bartosiak. Zawodnik Wisły wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Adrianie Paluchowskim. W 65. minucie Bartosiak wyprowadził puławską ekipę na prowadzenie po kapitalnym strzale z woleja. Reprezentanci Lubelszczyzny chcieli powiększyć swoją przewagę, ale bardzo dobrze spisywał się golkiper miejscowych Szymon Pietras. W 86. minucie bramkarz drużyny z Łagowa skapitulował po uderzeniu Dariusza Brągiela. Duma Powiśla wygrała to spotkanie 3:1, odnosząc jedenaste ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Podopieczni Mariusza Pawlaka przerwali tym triumfem serię dziewięciu meczów bez porażki ŁKS-u Łagów.

W następnej kolejce ŁKS Łagów zagra na wyjeździe z Sokołem Sieniawa (4 października, 15:00). Natomiast Wisła Puławy podejmie Podhale Nowy Targ (3 października, 15:00).

ŁKS Łagów – Wisła Puławy 1:3 (1:0)
Bramki: Adam Imiela 17′ – Bartłomiej Bartosiak 52′ (rzut karny), 65′, Dariusz Brągiel 86′

ŁKS: Pietras – Borowiak (66′ Gierczak), Czerwiak, Ślefarski, Kolasa (83′ F. Rogoziński) – Uniat (66′ Krzeszowski), Rogala, Imiela, Mójta (83′ Buczek) – K. Rogoziński (46′ Amarildo), Zaręba.

Wisła: Owczarzak – Cheba, Kiczuk, Cyfert, Pigiel – Bartosiak, Skałecki, Drozdowicz (90+5′ Rutkiewicz), K. Puton (82′ Brągiel), Zając (68′ W. Puton) – Paluchowski.

Żółte kartki: Adam Mójta, Krystian Zaręba, Adrian Uniat – Krystian Puton, Marcin Pigiel, Przemysław Skałecki, Rafał Kiczuk*
Sędziował: Gerard Gawron (Mielec).