Wisła skarciła Podlasie w drugiej połowie

Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mariusza Pawlaka odniosła Wisła Puławy, która w meczu 16. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi pokonała u siebie Podlasie Biała Podlaska. Gospodarze ostatnią drużynę w tabeli pokonali 2:0 po bramkach strzelonych w drugiej połowie przez Rafała Kiczuka oraz Krystiana Putona.

Mariusz Pawlak:

Dla mojego zespołu najważniejsze w tym meczu było zwycięstwo i zdobycie trzech punktów. Stawialiśmy sobie także inne zadania, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie trzy dni. Całe spotkanie rozgrywane było na dobrym trzecioligowym poziomie. Oba zespoły starły się grać do przodu i stwarzać sobie sytuacje. Przez złe poruszanie się po boisku po dwudziestu pięciu minutach straciliśmy kontrolę w tym starciu, ale moją rolą jest sprawienie, abyśmy więcej do tego nie dopuścili. W pierwszej połowie zagraliśmy na dwóch napastników i może przez to zawodnicy mniej popracowali w obronie. Po przerwie po wejściu Michała Zubera zaczęliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, ale nie na tyle, żebym był bardzo zadowolony. Gratuluję jednak chłopakom, którzy zostawili w tym meczu wiele zdrowia i od pierwszego dnia chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Władimir Geworkian:

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Natomiast w drugiej graliśmy do straty pierwszej bramki. Pojawił się w naszych szeregach bałagan, po którym straciliśmy gole, a powinniśmy pracować przez całe dziewięćdziesiąt minut. Pozostaje nam teraz praca, bo naszym celem jest zima i zadania, które musimy podczas niej zrealizować.

W następnej kolejce Wisła Puławy zagra na wyjeździe z Wisłą Sandomierz (17 listopada, 13:00). Natomiast Podlasie Biała Podlaska podejmie Siarkę Tarnobrzeg (16 listopada, 13:00).

Wisła Puławy – Podlasie Biała Podlaska 2:0 (0:0)
Bramki: Rafał Kiczuk 54′, Krystian Puton 67′

Wisła: Socha – Wolanin, Kiczuk, Pielach, Barański (79′ Pigiel), Kobiałka (73′ Szczotka), K. Puton, Żelisko (56′ Bernat), Wojczuk, Stanisławski (46′ Zuber), Zmorzyński (86′ Chudyba).

Podlasie: Wrzosek – Marczuk, Kosieradzki, Konaszewski, Jastrzębski, Andrzejuk, Kaznokha, Dmowski, Buzun (71′ Komar), Martynek, Zabielski (84′ Nieścieruk).

Żółte kartki: Rafał Kiczuk, Michał Wolanin – Mychajło Kaznokha, Tomasz Andrzejuk
Sędziował: Piotr Burak( Zamość).