Wisła zatopiła Motor…

Przed meczem 28. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi Wisła Sandomierz zajmowała trzynaste miejsce w tabeli. Podopiecznym Rafała Wójcika nie przeszkodziło to jednak w pokonaniu wyżej notowanego rywala, jakim był Motor Lublin. Gospodarze trzy punkty w niedzielnym spotkaniu zdobyli dzięki trafieniom w drugiej połowie, bo do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Adriana Olszewskiego w 73. minucie najpierw pokonał Kamil Bętkowski, a dziesięć minut później rezultat na 2:0 podwyższył Kacper Piechniak. Żółto-biało-niebiescy zanotowali dopiero trzecią porażkę w sezonie 2018/2019, ale ich strata do liderującego Podhala Nowy Targ wynosi już dziesięć punktów. Do rozegrania pozostało jeszcze sześć kolejek.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (8 maja, 19:29).

Wisła Sandomierz – Motor Lublin 2:0 (0:0)
Bramki: Kamil Bętkowski 73′, Kacper Piechniak 84′

Wisła: Wierzgacz – Sornat (40′ Poński, 71′ Pasternak), Konefał, Kolbusz, Chorab (74′ Bażant), Sudy, Kamiński, Siedlecki, Nogaj, Bętkowski (86′ Rop), Piechniak.

Motor: Olszewski – Wołos (77′ Rak), R. Majewski, Waleńcik, Cichocki (82′ Michota), Poźniak (88′ Kumoch), Nowak, Bonin, D. Kamiński (62′ M. Majewski), Sz. Kamiński (62′ Pożak), Paluch.

Żółte kartki: Krystian Sornat, Kacper Piechniak
Sędziował: Michał Fudala (Brzesko).