Wymęczony awans Podlasia

Wymęczony awans Podlasia

Kolejne niełatwe spotkanie mają za sobą zawodnicy Podlasia Biała Podlaska, którzy w meczu IV rundy Pucharu Polski BOZPN mierzyli się z występującym na co dzień w bialskopodlaskiej klasie A, zespołem AR-TIG Huta Dąbrowa. Podopieczni Przemysława Sałańskiego pokonali co prawda rywali 2:0, ale dopiero po bramkach strzelonych w końcówce środowego starcia. – Chcieliśmy rozegrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił i przez to wielu zawodników nie pojechało z nami. Przy tak wąskiej kadrze musimy ich oszczędzać. Udało nam się dalej awansować, choć bramki strzelaliśmy w końcówce spotkania. Mieliśmy przewagę, lecz nie bardzo dało się umiejętnie rozgrywać piłkę, bo boisko było nierówne. Rywale próbowali nas kilka razy skontrować i szczelnie stali w obronie, przez co czasami waliliśmy głową w mur. Najważniejsze, że zrealizowaliśmy nasz cel – komentuje trener III-ligowca. 

NASTĘPNA RUNDA

W półfinale BOZPN Podlasie Biała Podlaska zagra ze zwycięzcą pary Bizon Jeleniec/Orlęta Łuków (ten mecz zostanie rozegrany 25 września o godzinie 16:00).

AR-TIG Huta Dąbrowa – Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Jastrzębski 76′, Tomasz Nieścieruk 80′

Podlasie: Wrzosek – Kędra (55′ Nieścieruk), Andrzejuk, Pyrka, Wszołek – Skrodziuk (55′ Marczuk), Dmowski, Kuron, Dmitruk (60′ Jastrzębski), Martynek – Buzun (73′ Mielnik).

Żółte kartki dla Podlasia: Karol Buzun, Michał Wszołek.

fot. Podlasie Biała Podlaska