Wyszarpane trzy punkty Hetmana w meczu z Podhalem!

Do 3. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi piłkarze Hetmana Zamość czekali na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020. W niej podopieczni Jacka Ziarkowskiego pokonali Podhale Nowy Targ 2:1.  Goście już po nieco ponad dwudziestu minutach gry musieli radzić sobie w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za faul otrzymał Damian Lepiarz. Jeszcze przed przerwą przyjezdni mogli pokusić się o trafienie, lecz rzut karny obronił Andrzej Sobieszczyk. Po zmianie stron po kolejnym faulu w szesnastce, tym razem jedenastkę na gola zamienił Lukas Hruska. Piłkarze Hetmana długo nie mogli przebić się przez obronę rywali, aż wreszcie na kilka minut przed regulaminowym czasem gry stan rywalizacji wyrównał Kamil Oziemczuk. Remis wcale nie zadowalał gospodarzy, którzy dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki. Ich napór przyniósł upragniony skutek, gdy w doliczonym czasie po indywidualnej akcji piłkę w siatce umieścił 17-letni Bruno Wacławek, przechylając szalę zwycięstwa na korzyść Hetmana. – Cieszymy się z bardzo ciężko zdobytych punktów. Praktycznie wyszarpaliśmy je przeciwnikowi z gardła w ostatnim momencie. Dobrze weszliśmy w ten mecz, kreowaliśmy sytuacje, realizowaliśmy założenia i stwarzaliśmy zagrożenie. Niestety, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać i w nasze szeregi wkradła się nerwowość. Podobnie było zresztą w spotkaniu z Avią Świdnik. Musimy nad tym popracować, bo za dużo mamy doświadczonych zawodników, żeby tak było. Bardzo słaby mieliśmy fragment po stracie bramki, ale podkreślę, że Podhale to klasowy zespół, z którym każdemu będzie się ciężko grało. Bardzo dobre wejście zanotował Bruno Wacławek, który nas rozbujał na lewym skrzydle i zaliczył udany debiut. Liczę, że to zwycięstwo doda nam wiarymówi Jacek Ziarkowski, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

W następnej kolejce Hetman Zamość zagra na wyjeździe z Wólczanką Wólka Pełkińska (24 sierpnia, 17:00).

Hetman Zamość − Podhale Nowy Targ 2:1 (0:0)
Bramki: Kamil Oziemczuk 86′, Bruno Wacławek 90+5′ − Lukas Hruska 54′ (rzut karny)

Hetman: Sobieszczyk − Kursa, Żmuda, Kanarek, Daszkiewicz (62′ Wacławek) – Kopyciński (46′ Buczek), Skiba (55′ Dudek ), Kycko, Myśliwiecki (55′ Koszel), Skoczylas (63′ Olszak) – Oziemczuk.

Podhale: Szukała – Staszczak (46′ Witkowski), Mączka, Lepiarz, Tonia, Hruska (89′ Molis), Wajsak, Dynarek, Mizia (67′ Barbus), Palonek, Mrówka (46′ Mianowany).

Żółte kartki: Lukas Hruska, Mateusz Szukała