Zasłużona wygrana Lewartu nad Hetmanem

O dwie bramki Lewart Lubartów okazał się lepszy od Hetmana Zamość w 19. kolejce grupy IV III ligi. Podopieczni Tomasza Bednaruka pokonali ostatni zespół w tabeli po bramkach strzelonych w pierwszej połowie środowego meczu przez Krystiana Żelisko i Michała Budzyńskiego.

Jarosław Czarniecki:

Wygrała drużyna lepiej zorganizowana i lepiej grająca w piłkę. To nie podlega dyskusji. Bramki straciliśmy po własnych błędach. Pierwszy gol padł po stałym fragmencie gry, który wykonywaliśmy i nadzialiśmy się na kontrę. Natomiast druga bramka to także stały fragment gry, ale wykonywany przez gości. W decydującym momencie zagapiliśmy się, co w pełni wykorzystał zespół z Lubartowa. Krótko podsumowując, przegraliśmy zasłużenie.

Tomasz Bednaruk:

Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Bardzo dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie, w której prowadziliśmy i stwarzaliśmy sytuacje, o których rozmawialiśmy na przedmeczowej odprawie. Po przerwie nasza gra była już nieco szarpana i mniej płynna, ale także kreowaliśmy sobie okazje, zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Do końca byliśmy skoncentrowani i nie pozwoliliśmy gospodarzom na stwarzanie sobie stuprocentowych sytuacji. Gratulacje dla moich zawodników, bo ich podejście do tego spotkania było na odpowiednim poziomie.

W następnej kolejce Hetman Zamość zagra na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg (14 listopada, 13:00). Natomiast Lewart Lubartów podejmie Chełmiankę Chełm (15 listopada, 13:00).

Hetman Zamość – Lewart Lubartów 0:2 (0:2)
Bramki: Krystian Żelisko 25′, Michał Budzyński 44′

Hetman: Gibki – Gierowski, Myszka (70′ Jamroż), Jaroszyński, Szatała, Turczyn, Dajos (46′ Ozcifici), Pupeć (72′ Polak), Wolanin, Pokrywka (46′ Białousko), Kruczkowski.

Lewart: Długosz – Michałów, Niewęgłowski, Budzyński, Świech, Pożak (88′ Sowa), Buczek (76′ Majewski), Fularski, Aftyka, Najda, Żelisko (88′ Fiedeń).

Żółte kartki: Okan Enes Ozcifici – Michał Budzyński
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).