Zasłużone zwycięstwo Podlasia. Utrzymanie o krok?

Zasłużone zwycięstwo Podlasia. Utrzymanie o krok?

Po trzeci z rzędu komplet punktów sięgnęli piłkarze Podlasia Biała Podlaska, którzy w meczu 33. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi pokonali Wisłę Sandomierz 5:2. Podopieczni Przemysława Sałańskiego co prawda wydostali się ze strefy spadkowej, ale swoich spotkań nie rozegrały jeszcze zespoły, które także walczą o pozostanie na tym szczeblu. – Odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo, a mogło być ono jeszcze bardziej okazałe. Nie jesteśmy jednak pazerni i cieszymy się z tego wyniku. Sytuacji mieliśmy od groma, choć początek drugiej połowy był słabszy w naszym wykonaniu. Niepotrzebnie daliśmy się zepchnąć rywalom, bo to spowodowało utratę bramki. Na szczęście szybko strzeliliśmy na 3:1 i to uspokoiło grę. Przed nami szczyt góry, a więc mecz z Wisłą Puławy. Musimy w nim zdobyć trzy punkty i wtedy zobaczymy czy da nam to utrzymanie. Wierzę, że tak będzie – komentuje trener Podlasia. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Wisłą Puławy (8 czerwca, 17:00).

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Sandomierz 5:2 (2:0)
Bramki: Jarosław Kosieradzki 15′, Kamil Dmowski 26′, 61′, Jakub Syryjczyk 58′, Mychajło Kaznokha 90+2′ – Marcin Sudy 55′, Damian Nogaj 90′

Podlasie: Wrzosek – Renkowski (86′ Zabielski), Chyła, Łakomy, Konaszewski, Andrzejuk – Kosieradzki (75′ Tkaczuk), Kaznokha, Leśniak (71′ Nieścieruk), Dmowski (78′ Martynek) – Syryjczyk (67′ Chmielewski).

Wisła: Wierzgacz – Wilk, Kolbusz, Czerwiak (46′ Sornat) -Piątkowski (80′ Konefał), Kamiński (90′ Danieluk), Sudy, Bętkowski, Nogaj -Piechniak, Pasternak (62′ Poński).

Żółta kartka: Szymon Czerwiak
Sędziował:
Mateusz Czerwień (Kraków).

fot. Cezary Hince