Zwycięstwo w derbach na osłodę. Motor lepszy od Avii, awans dla Resovii

Piłkarze Motoru Lublin stracili już matematyczne szanse na awans do II ligi. Po triumfie Resovii nad KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (4:1) żółto-biało-niebieskim nic nie dała nawet derbowa wygrana 1:0 nad Avią Świdnik. Zwycięskiego gola dla podopiecznych Piotra Zasady zdobył w 70. minucie Dmytro Kozban.

Oba zespoły od początku grały bardzo asekuracyjnie. Jako pierwsza groźnie zaatakowała Avia. W 7. minucie futbolówkę z lewej strony dogrywał Karol Barański, a Dominikowi Maludze wystarczyło tylko dołożyć nogę, by otworzyć wynik. Skończyło się zaledwie rzutem rożnym. W odpowiedzi prostopadłą piłkę do Dmytro Kozbana posłał Tomasz Tymosiak, ale napastnik Motoru uderzył prosto w Piotra Piotrowskiego. W 20. minucie golkipera Avii przed utratą gola uchronił słupek. Bliski trafienia po centrostrzale był Dmytro Kozban. Chwilę później świdniczanie wyszli z groźną kontrą, lecz strzał z dystansu Sebastiana Orzędowskiego został zablokowany. W 33. minucie świetną piłkę z narożnika od Przemysława Szkatuły dostał Dmytro Kozban, uderzył głową po długim rogu, jednak minimalnie chybił. Nie minęło 240 sekund, a drogę do siatki gości znalazł Kamil Majkowski, ale sędzia Karol Iwanowicz nie uznał bramki, bowiem skrzydłowy Motoru był na spalonym. W 41. minucie przed szesnastką sfaulowany został Krystian Mroczek, do rzutu wolnego podszedł Wojciech Białek, z jego sprytnym strzałem z problemami poradził sobie Paweł Socha, podobnie z dobitką Adama Nowaka. Niewiele później Białek zagrał znakomitą piłkę do Malugi, a ten przestrzelił z najbliższej odległości. Przed przerwą gole nie padły.

Na drugą odsłonę jedni i drudzy wyszli bez zmian składach. Motorowcy na początku dwukrotnie zagrozili po rzutach rożnych, lecz Piotr Piotrowski zachował czyste konto. W 55. minucie ładną indywidualną akcję przeprowadził Wojciech Białek, ale trafił tylko w boczną siatkę. Kwadrans później w końcu zobaczyliśmy bramkę na Arenie Lublin. Nieporozumienie na linii Kacper Drelich – Piotr Piotrowski wykorzystał Dmytro Kozban. W 79. minucie na boisku pojawił się Rafał Dusiło i po chwili mógł podwyższyć rezultat, jednak ze strzałem młodego snajpera żółto-biało-niebieskich poradził sobie Piotrowski. W doliczonym czasie gry mecz ostatecznie zamknąć mógł Szymon Rak, ale trafił tylko w słupek. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Gospodarze wygrali 1:0, lecz nie mają już szans na awans do II ligi, bowiem Resovia pokonała KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:1.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (16 czerwca, 17:00). Natomiast Avia Świdnik podejmie Karpaty Krosno (16 czerwca, 17:00).

Motor Lublin – Avia Świdnik 1:0 (0:0)
Bramki: Dmytro Kozban 70′

Motor: Socha – Michota, Cichocki, Kursa, Szkatuła (61′ Słotwiński) – Kaczmarek, Tymosiak (84′ Zgarda), Kumoch (61′ Burkhardt), Majkowski – Kozban (73′ Rak), Nowak (79′ Dusiło).

Avia: Piotrowski – Jarzynka, Kołodziej, Drelich, Barański – Maluga, Orzędowski, Czułowski (67′ Prędota), Mroczek, Nowak (67′ Wołos) – Białek (84′ Szymala).

Żółte kartki: Maksymilian Cichocki, Tomasz Tymosiak, Marcin Burkhardt – Adam Nowak
Widzów: 4 171
Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).