30% więcej dla AZS-u AWF. 30% mniej dla Tempa Chełm

30% więcej dla AZS-u AWF. 30% mniej dla Tempa Chełm

W rozgrywanym we wtorek meczu 10. kolejki rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn siatkarze AZS-u AWF Biała Podlaska podejmowali Seven Tempo Chełm. Podopieczni Marcina Śliwy nie dali szans niżej notowanemu rywalowi i zwyciężyli pewnie w trzech setach.

Marcin Śliwa:

Można powiedzieć, że dla nas to był jeden z łatwiejszych meczów. Z tego, co wiem, rywalom posypał się ostatnio skład. My natomiast prezentujemy formę zwyżkową i stąd ten wynik. Widać, że nasza praca przynosi efekty, bo w tym spotkaniu prezentowaliśmy się całkiem nieźle. Do tego po raz kolejny Hubert Jankuniec wspomógł nas znacząco w polu serwisowym i dzięki swojej postawie ustawił nam poszczególne sety. To pozwoliło nam już w kolejnym starciu zbudować przewagę nad rywalami, którą konsekwentnie dowieźliśmy do końca. Cieszy także to, że w tym meczu mogłem przetestować różne ustawienia i sprawdzić innych zawodników, ponieważ każdy z nich dołożył cegiełkę do zwycięstwa.


Wojciech Miszczuk:

Porównując ten mecz do tego z I rundy, w którym przegraliśmy z zespołem z Białej Podlaskiej 2:3, zauważam znaczącą różnicę. Tym razem zagraliśmy 30% słabiej, a rywale 30% lepiej. To znacząco przełożyło się na wynik w tym spotkaniu. Owszem, zmagamy się z problemami kadrowymi, ale do końca sezonu już w ten sposób będzie to u nas wyglądało. Być może na dwie kolejki przed końcem sezonu do gry powróci Grzegorz Barczuk i będzie to dla nas wzmocnienie. Gramy swoim składem i można powiedzieć, że coś próbujemy z tego lepić.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska podejmie AKS Karol KUL (13 lutego). Natomiast Seven Tempo Chełm będzie pauzował. Jednak kolejny mecz podopieczni Wojciecha Miszczuka rozegrają już 8 lutego o godzinie 20:00, bowiem w zaległym meczu podejmą oni Powiślaka Końskowola.

AZS AWF Biała Podlaska – Seven Tempo Chełm 3:0 (25:10, 25:20, 25:16)

AZS AWF: Hubert Jankuniec, Grzegorz Jakóbczuk, Jan Niziński, Damian Jurkowski, Mateusz Kamiński, Jakub Gaładyna, Maciej Bielecki (libero) oraz Krystian Suryś (libero), Damian Roszkowski, Mikołaj Sałasiński, Kacper Nowicki.

Seven: Tomasz Rodakowski, Michał Anisiewicz, Kewin Błaszczuk, Wojciech Kosiński, Przemysław Kubów, Mateusz Sakowicz, Rafał Roman (libero) oraz Marek Suszek.

fot. AZS AWF Biała Podlaska (archwium)