AKS Karol KUL wywiózł komplet punktów z Chełma

AKS Karol KUL wywiózł komplet punktów z Chełma

W ostatnim styczniowym meczu rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn mierzyły się ze sobą zespoły z Chełma i Lublina. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli siatkarze AKS-u Karol KUL. Borykający się z kontuzjami gospodarze czwartkowego starcia nie zdołali skutecznie postawić się lubelskiej ekipie i ulegli 0:3.

Wojciech Miszczuk:

W dalszym ciągu trapią nas problemy zdrowotne. Aktualnie nie mamy czterech przyjmujących i w związku z tym musimy wszystkich przestawiać. Dlatego też na tej pozycji gra nominalny atakujący i środkowy. Te problemy kadrowe odbijają się na naszej grze. W dzisiejszej siatkówce przyjmujący mają kluczowe znaczenie. Sądzę, że gdybyśmy mieli kłopoty na innej pozycji, byłoby nam łatwiej. W tym spotkaniu nie zagroziliśmy przeciwnikowi. Do końcówek wynik był równy, jednak później rywale nam odskakiwali. Zespół z Lublina wygrał wszystkie sety wyraźnie i nie było grania na przewagi. 


Piotr Olejarnik:

Ten mecz był pod naszą kontrolą. Utrzymywaliśmy przewagę punktową i czuliśmy się bezpiecznie w tym starciu. Jeżeli chodzi o poszczególne sety, to nie było przestojów. Zespół Tempa Chełm jest obecnie trochę przetrzebiony kontuzjami i chorobami, w związku z tym nie grają w pełnym składzie. My też nie dysponowaliśmy pełną kadrą, ale byliśmy lepsi. Ponadto udało nam się wprowadzić wielu zawodników na boisko. Wszyscy siatkarze, którzy byli na meczu zagrali przez krótszą lub dłuższą chwilę. Jesteśmy zadowoleni z tego spotkania.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Seven Tempo Chełm zagra na wyjeździe z AZS-em AWF Biała Podlaska (4 lutego). Cztery dni później przed własną publicznością ekipa z Chełma rozegra zaległe spotkanie z Powiślakiem Końskowola (8 lutego). Natomiast AKS Karol KUL podejmie Cisy Nałęczów (8 lutego).

Seven Tempo Chełm – AKS Karol KUL 0:3 (18:25, 20:25, 22:25)

Tempo: Tomasz Rodakowski, Przemysław Kubów, Marek Suszek, Kewin Błaszczuk, Michał Anisiewicz, Wojciech Kosiński, Rafał Roman (libero) oraz Przemysław Więcławik, Paweł Ołówek.

AKS: Krzysztof Orzeł, Grzegorz Turbiasz, Michał Szust, Maciej Kuliński, Bartłomiej Oleśkiewicz, Maciej Włodarczyk, Konrad Buszko (libero) oraz Szymon Borzych, Arkadiusz Mańko, Szymon Mańkowski, Andrzej Gotner, Kacper Gałan (libero).