Arka przed Cisami!

Sobotni hit rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn pomiędzy Arką Wojsławice a Cisami Nałęczów zakończył się wygraną Gabriela Wlazia i jego kolegów, którzy zwyciężyli 3:1. Trzy punkty zdobyte w tym meczu przez gospodarzy pozwoliły zawodnikom Arki objąć pozycję lidera w tabeli III ligi.

Gabriel Wlaź:

O PRZEBIEGU MECZU

Przez cały mecz oba zespoły grały na wysokim i wyrównanym pułapie. Jeśli chodzi stricte o siatkarskie założenia, to poziom tego spotkania naprawdę był najwyższy. Zarówno my, jak i goście popełnialiśmy mało błędów własnych. W pierwszym secie Cisy Nałęczów zagrały perfekcyjnie w każdym elemencie gry, stąd ich wygrana. W drugiej partii przy stanie 12:12 udało nam się odskoczyć na trzy, cztery punkty. Prowadziliśmy już 19:15, ale rywale zdołali nas dojść na 19:18 i pomimo emocjonującej końcówki nie wypuściliśmy z rąk wygranej w tej odsłonie. W dwóch kolejnych setach prezentowaliśmy się bardzo dobrze, lecz trzeba podkreślić, że przeciwnicy nie odstawali w żadnym elemencie. O wygranej w tym meczu decydowały detale i pojedyncze akcje. Po naszej stronie najlepiej zaprezentował się Mariusz Mucha, który zaliczył serie udanych bloków. Wtórował mu Rafał Gosik prezentując świetną postawę na zagrywce i w przyjęciu. Rafał nie pierwszy raz udowadnia, że spokojnie może grać poziom wyżej. Jesteśmy aktualnie liderem rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn i wszystko mamy w swoich rękach. Zawodnikom Cisów gratuluję takiej gry, jaką zaprezentowali w tym starciu bo widać, że to zespół, który jest przygotowany do walki o jak najwyższe cele.

Jarosław Maciążek:

Udało nam się wygrać pierwszego seta, ale potem górą byli już gospodarze. Różnie to się jednak mogło potoczyć, bo o wszystkim decydowały końcówki. Inna sprawa, że łapaliśmy w tym meczu przestoje. Wiadomo, że chcieliśmy wygrać to spotkanie, bo po to wychodzimy na parkiet. Niestety nie wyszło.

UKS Arka Wojsławice – Cisy Nałęczów 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 25:20)

Arka: Gabriel Wlaź, Krzysztof Gontarz, Tomasz Kociuba, Rafał Gosik, Mariusz Mucha, Łukasz Wróbel, Michał Piłat (libero) oraz Łukasz Bieńko, Kacper Strzałkowski, Patryk Ignatiuk, Paweł Dobrowolski.

Cisy: Adam Chrzanowski, Paweł Kisiel, Piotr Krysiak, Leszek Cholewa, Tomasz Wojnar, Rafał Marzec, Konrad Buszko (libero), Kamil Harabin (libero) oraz Arkadiusz Orlik, Paweł Kusy.