Arka w meczu z Tempem wjechała na swoje tory

W niecałą godzinę mistrzowie województwa lubelskiego rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn uporali się z kolejnym ligowym rywalem, jakim był zespół Seven Tempo Chełm. Tym samym Arka Wojsławice zrehabilitowała się swoim fanom za jedyną jak dotąd porażką, poniesioną przed tygodniem z Powiślakiem Końskowola. 

Gabriel Wlaź:

Tym meczem postanowiliśmy zmazać plamę po naszym meczu w Końskowoli (przegrana 2:3 z Powiślakiem – przyp. red.), dlatego potraktowaliśmy to spotkanie bardzo poważnie. Od początku byliśmy skoncentrowani, co było widać gołym okiem. Po naszej stronie bardzo dobrze funkcjonowała gra blok-obrona. Też wiele przechodzących piłek udało nam się kończyć, dzięki czemu odskoczyliśmy rywalom. Kontrolowaliśmy przebieg tego starcia i cieszy to, że wszyscy zawodnicy mogli się w nim zaprezentować. Warto zaznaczyć, że po prawie 2-letniej przerwie na przyjęciu zagrał Michał Piłat, czyli nasz nominalny libero. Jesteśmy zadowoleni po tym meczu, za tydzień czeka nas ostatnie spotkanie ligowe, a potem już rozpoczniemy przygotowania do turnieju ćwierćfinałowego o II ligę. 


Wojciech Miszczuk: 

Mecz bez niespodzianki. Już w pierwszym secie mieliśmy pewne problemy i dopiero z czasem zaczęliśmy gonić rywali, jednak na nic to się zdało. Najbardziej szkoda drugiej partii, która była przez nas do wygrania. Sami jednak zepsuliśmy końcówkę. Trzecia odsłona wyglądała podobnie jak pierwsza. Należy przyznać, że Arka Wojsławice ma wyrównany skład i to sprzyja. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć jej zawodnikom powodzenia w walce o II ligę. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce UKS Arka Wojsławice zagra na wyjeździe z AZS-em AWF Biała Podlaska. Natomiast Seven Tempo Chełm podejmie Cisy Nałęczów. Oba mecze zaplanowano na 29 lutego.

UKS Arka Wojsławice – Seven Tempo Chełm 3:0 (25:17, 25:22, 25:21)

Arka: Gabriel Wlaź, Paweł Dobrowolski, Tomasz Kociuba, Kacper Strzałkowski, Łukasz Wróbel, Adam Olejniczek, Tobiasz Kaniewski (libero) oraz Michał Piłat, Rafał Gosik, Patryk Ignatiuk, Łukasz Bieńko.

Tempo: Przemysław Kubów, Wojciech Kosiński, Mateusz Sakowicz, Krzesimir Dąbski, Michał Anisiewicz, Kewin Błaszczuk, Rafał Roman (libero) oraz Zbigniew Krzywicki (libero).

fot. UKS Arka Wojsławice

0 0 votes
Article Rating