Cisy Nałęczów czekają na start rozgrywek z nowym trenerem

Przed kampanią 2018/2019 w drużynie Cisów Nałęczów doszło do zmiany szkoleniowca. Przemysława Chrościckiego zastąpił Jarosław Maciążek. Skąd taka zmiana?

Chyba po trzech latach nadeszła potrzeba odświeżenia ławki trenerskiej. Cisom Nałęczów przyda się inne spojrzenie. Z drugiej strony, chciałem zająć się naszą młodzieżą, żeby coś z niej wykształcić. Musimy wrócić do szkolenia od podstaw, żebyśmy za cztery czy pięć lat mieli zawodników, którzy mogliby rywalizować w młodzikach, kadetach i juniorach, dlatego w bardzo zdrowej rywalizacji kolega Jarosław Maciążek zajmie się trenowaniem seniorów, a ja trochę od nich odpocznę – mówi żartobliwie Przemysław Chrościcki. – Młodzież, którą wychowałem, weszła już w taki okres, że część z nich może trenować z seniorami. Mamy pewne ograniczenia związane z dostępem na halę. Grupy zostały połączone, żeby wszystko utrzymać – wyjaśnia Jarosław Maciążek

Kadra czerwono-zielono-granatowych jest już domknięta i w dużej mierze oparta na siatkarzach, którzy bronili barw ekipy z powiatu puławskiego w poprzednim sezonie. Siatkarze Cisów Nałęczów na treningach spotykają się trzy razy w tygodniu, a pierwszy miesiąc przygotowań nastawiony był na wytrzymałość. Teraz dochodzi technika i zgranie.

Czy nowy trener stawia sobie jakiś cel w nadchodzącym sezonie? – Jak przejmowałem drużynę, to celem było ogranie młodzieży i osiągnięcie jak najlepszego wyniku w kategorii kadet. W Nałęczowie niestety nie ma żadnej szkoły, która mogłaby zatrzymać tych zawodników. Możemy liczyć na czterech takich chłopaków, którzy systematycznie będą trenować z seniorami – odpowiada Jarosław Maciążek.

KADRA CISÓW NAŁĘCZÓW NA SEZON 2018/2019:

Przyjmujący: Paweł Kisiel, Piotr Krysiak, Paweł Kusy, Kamil Gański
Atakujący: Tomasz Wojnar, Konrad Sadowski
Środkowi: Mateusz Adamiak, Mateusz Kaliniak, Grzegorz Kapera, Rafał Marzec, Leszek Cholewa
Rozgrywający: Arkadiusz Orlik, Adam Chrzanowski
Libero: Kamil Harabin, Konrad Buszko.

Ponadto do kadry zostało włączonych dwóch kadetów: Szymon Kowalczyk i Tomasz Wnuk.