Cisy nie dały rozpędzić się Powiślakowi

Cisy nie dały rozpędzić się Powiślakowi

Pierwszy mecz w 2020 roku wygrali siatkarze Cisów Nałęczów. W sobotni wieczór w ramach 12. kolejki rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn podopieczni Jarosława Maciążka pokonali w trzech setach Powiślaka Końskowola, który przed tygodniem, jako pierwszy zespół w trwającej kampanii pokonał Arkę Wojsławice. 

Jarosław Maciążek:

W końcu udało się wygrać pierwszy mecz w nowym roku. W dalszym ciągu zmagamy się z urazami i przez to nie możemy trafić ze składem. Z kontuzjami zmaga się trzech naszych środkowych, więc jest to mocne osłabienie. Nie ma co ukrywać, odjechało nam drugie miejsce w tabeli. Wszystko przez to, że przegrywaliśmy spotkania, w których powinniśmy wygrać. Miało to wpływ na postawę drużyny, ale nie poddaliśmy się jeszcze. Dalej będziemy walczyli o jak najlepszy wynik na zakończenie sezonu. 


Henryk Turbiasz:

W pierwszym secie graliśmy dobrze, bo wszystkie elementy po naszej stronie funkcjonowały tak, jak należy. Niezła zagrywka, dobre przyjęcie i sporo gry kombinacyjnej nam sprzyjały, choć minimalnie lepszym zespołem i tak okazały się Cisy Nałęczów. Natomiast dwie kolejne partie to była dla nas męka. Graliśmy tak, jakby zabrano nam umiejętności. W polu serwisowym nie robiliśmy gospodarzom żadnej szkody, w związku z czym mogli sobie swobodnie rozgrywać piłkę. Co prawda sporo broniliśmy w tym meczu, lecz co z tego, skoro nie wyprowadzaliśmy skutecznej kontry. Atak też nam potem już nie funkcjonował, choć to wiązało się z niedokładnym przyjęciem. Przeciwnicy byli bardziej regularni od nas i dzięki temu zgarnęli trzy punkty.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Cisy Nałęczów zagrają na wyjeździe z Seven Tempo Chełm (29 lutego). Natomiast Powiślak Końskowola miał zagrać z KS CKFiS Bełżyce, ale ten mecz został przełożony.

Cisy Nałęczów – Powiślak Końskowola 3:0 (25:23, 25:17, 25:15)

Cisy: Arkadiusz Orlik, Adam Chrzanowski, Rafał Marzec, Michał Ciorgoń, Tomasz Wojnar, Piotr Krysiak, Andrzej Bieńko.

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Damian Pietrasiak, Michał Chuszcz, Damian Siudaj, Przemysław Kozak, Emil Kapelko oraz Marek Turbiasz, Rafał Kozak.

fot. Facebook Powiślaka Końskowola