Cisy przypieczętowały wicemistrzostwo ligi! MKS Kraśnik był bliski zburzenia twierdzy w Nałęczowie

Cisy przypieczętowały wicemistrzostwo ligi! MKS Kraśnik był bliski zburzenia twierdzy w Nałęczowie

Pięciosetowy bój w sobotni wieczór stoczyły zespoły Cisów Nałęczów i MKS-u Kraśnik. Zwycięsko z tego starcia wyszli gospodarze, którzy pozostali jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie na swoim terenie. 

Jarosław Maciążek:

Mecz był zacięty i bardzo ciekawy. My w tym spotkaniu szukaliśmy składu. W pierwszym secie był on nietrafiony. W drugim zrobiliśmy zmiany i udało nam się wygrać 25:23. Tie-break rozpoczęliśmy od prowadzenia, ale zrobiliśmy błąd ustawienia i przeciwnicy, z naszą pomocą, doprowadzili do wyrównania. W końcówce piątej partii bardzo pomogła nam zagrywka, dzięki której doprowadziliśmy do rozstrzygnięcia tego starcia na naszą korzyść. Myślę, że naszą mocną stroną w tym spotkaniu była walka do końca i to, że nie zdołowaliśmy się po pierwszej odsłonie. Chciałbym podkreślić, że na meczu obecni byli nasi sponsorzy, burmistrz Nałęczowa oraz przedstawiciele Nałęczowianki i Banku Spółdzielczego. Korzystając z okazji, chcemy im podziękować za obecność i wsparcie. 


Michał Wojcieszkiewicz:

To był bardzo wyrównany mecz, ale niestety też trochę falowany. Tak naprawdę ten, kto aktualnie zagrywał, ten wygrywał akcję. Istotny był też blok, bo jak on zafunkcjonował wraz z obroną, to nawet piłka wystawiona gdzieś z pola była przez nas kończona. Później to się odwróciło i rywale zaczęli grać lepiej w tym elemencie. Samo spotkanie było ciekawe i mogło podobać się kibicom. Szczególnie w tie-breaku było wiele ciekawych oraz długich akcji. My niestety trzy takie akcje przegraliśmy i akurat tych trzech punktów potem nam zabrakło. Chciałbym wyróżnić za to starcie Czarka Kostniaka, który zagrał bardzo dobre zawody na rozegraniu i wywiązał się bezbłędnie ze swojej roli.

Cisy Nałęczów – MKS Kraśnik 3:2 (17:25, 25:23, 14:25, 25:15, 15:12)

Cisy: Piotr Krysiak, Paweł Kisiel, Mateusz Adamiak, Tomasz Wojnar, Adam Chrzanowski, Grzegorz Kapera, Kamil Harabin (libero) oraz Arkadiusz Orlik, Leszek Cholewa, Mateusz Kaliniak, Paweł Kusy.

MKS: Cezary Kostniak, Maciej Kuliński, Szczepan Gębczyk, Szymon Mańkowski, Bartłomiej Dąbrowski, Michał Ciorgoń, Sebastian Wnuk (libero) oraz Kacper Ołowina.

fot. Rafał Bieliński