Drużyna z Bełżyc odskoczyła ekipie AKS-u Karol KUL

Drużyna z Bełżyc odskoczyła ekipie AKS-u Karol KUL

Bez większych problemów KS CKFiS Bełżyce w sobotnim meczu rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn pokonał bezpośredniego rywala w walce o drugie miejsce na koniec sezonu, AKS Karol KUL. Podopieczni Adama Wawrzyniaka wygrali z rywalami na ich terenie 3:0.

Piotr Olejarnik:

Niestety przegraliśmy mecz, który był trochę dziwny. Pierwszy set z naszej strony wyglądał nerwowo, do tego doszły kontrowersyjne decyzje sędziów i dyskusje zawodników. Druga partia była już zdecydowanie lepsza i wydawało się, że pokusimy się w niej o zwycięstwo. Niestety w jednym ustawieniu straciliśmy sześć punktów z rzędu i to zadecydowało o tym, że nie udało się zwyciężyć. Trzecia odsłona wyglądała podobnie, choć wydaje mi się, że jednak była pod większą kontrolą rywali. Graliśmy w okrojonym składzie, bez dwóch naszych rozgrywających, więc trudno było oczekiwać dobrego wyniku, choć to nie jest żadne usprawiedliwienie.


Adam Wawrzyniak:

Do tego meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani. Wiedzieliśmy, że mierzymy się z zespołem, który jest jednym z naszych bezpośrednich rywali w kontekście zajęcia drugiego miejsca na koniec sezonu i który wygrał trzy spotkania z rzędu. To starcie jednak pokazało, że my także jesteśmy w dobrej formie, a zmiany poczynione w taktyce były dobrym posunięciem. Pierwszy set był całkowicie pod naszą kontrolą, na co zresztą wskazuje wynik. To chyba nas trochę rozluźniło, ponieważ w drugiej i w trzeciej partii walczyliśmy z gospodarzami na równi. Częściej to nawet my goniliśmy przeciwników. Na szczęście nerwowe końcówki rozstrzygaliśmy na swoją korzyść, co dało nam ważne trzy punkty. Jesteśmy świadomi wypracowanej przewagi, natomiast wiemy też, że do końca ligi zostało jeszcze kilka spotkań i musimy utrzymać koncentrację, żeby osiągnąć określony na początku sezonu cel.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce AKS Karol KUL będzie pauzował. Natomiast KS CKFiS Bełżyce miał zagrać z Powiślakiem Końskowola, ale ten mecz został przełożony.

AKS Karol KUL – KS CKFiS Bełżyce 0:3 (15:25, 25:27, 23:25)

AKS: Grzegorz Turbiasz, Michał Szust, Szymon Mańkowski, Maciej Włodarczyk, Paweł Anioł, Maciej Kuliński, Konrad Buszko (libero) oraz Andrzej Gotner, Kacper Gałan.

CKFiS: Krzysztof Kasiura, Rafał Celejewski, Michał Adamczuk, Mateusz Zabielski, Paweł Abramowicz, Piotr Potakiewicz, Bogdan Skrzyński (libero), Michał Kostrzewa, Michał Adamczuk, Łukasz Drążek, Emil Żuchnik, Michał Bednarczyk, Maciej Grzegorczyk.

fot. CKFiS Bełżyce (archiwum)

 

0 0 vote
Article Rating