Hitowe starcie dla Cisów Nałęczów

W hicie 4. kolejki rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn doszło do konfrontacji Cisów Nałęczów z Arką Wojsławice. Górą w tym starciu okazali się podopieczni Jarosława Maciążka, którzy na własnym parkiecie pokonali rywali 3:1. W pierwszym secie mieliśmy przewagę, ale końcówka należała już do przyjezdnych. Drga partia także była pasjonująca i wygrana przez nas na przewagi. Ta odsłona była kluczem do dwóch kolejnych, w których pokazaliśmy większą siłę w ataku. Przeciwników należy pochwalić za dobrą obronę i skuteczną grę w ataku. Nam na samym początku szwankowała zagrywka, ale jestem zadowolony ze zdobytych trzech punktów – mówi Jarosław Maciążek. Sam mecz nie wyszedł nam siatkarsko. W pierwszej partii zagraliśmy w miarę poprawnie, przez co udało nam się wygrać. W drugim secie graliśmy punkt za punkt, jednak końcówka należała już do gospodarzy. Należy pochwalić zawodników Cisów Nałęczów, ponieważ rozegrali dobre spotkanie, popełniając przy tym mało błędów własnych. Po naszej stronie nieźle funkcjonowało tylko przyjęcie. Niestety słabo zaprezentowaliśmy się na zagrywce i w ataku, dlatego przegraliśmy. Zagraliśmy jeden z najsłabszych meczów w ciągu ostatnich dwóch lat – ocenia Gabriel Wlaź.

Cisy Nałęczów – Arka Wojsławice 3:1 (19:25, 27:25, 25:22, 25:21)

Cisy: Piotr Krysiak, Tomasz Wojnar, Arkadiusz Orlik, Rafał Marzec, Paweł Kusy, Leszek Cholewa, Kamil Harabin (libero) oraz Paweł Kisiel, Konrad Sadowski.

Arka: Michał Antoszak, Paweł Dobrowolski, Rafał Gosik, Wojciech Mospinek, Adam Olejniczek, Łukasz Wróbel, Michał Piłat (libero) oraz Gabriel Wlaź, Kacper Strzałkowski, Krzysztof Gontarz, Tomasz Kociuba, Patryk Ignatiuk.