Kolejne zwycięstwo akademików z Białej Podlaskiej i ciąg dalszy kłopotów Powiślaka

W pierwszym rozgrywanym w lutym spotkaniu III ligi siatkówki mężczyzn Powiślak Końskowola mierzył się we własnej hali z AZS-em AWF Biała Podlaska. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli goście, wygrywając 3:0. Podopieczni Marcina Śliwy zdobyli kolejne trzy punkty i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Ekipa z Końskowoli plasuje się obecnie na szóstej pozycji w ligowym zestawieniu.

Henryk Turbiasz:

Ostatnio po prostu nam się nie wiedzie. Przeciwnicy nas ogrywają, a główną tego przyczyną jest brak przyjęcia. W tym spotkaniu zespół z Białej Podlaskiej górował nad nami przede wszystkim na zagrywce, ale również w powtarzalności. Nie mogliśmy odebrać serwisu, bo paru chłopaków zagrywało naprawdę bardzo mocno z wyskoku. Mieliśmy kłopoty nawet z podbijaniem tych piłek, nie mówiąc już o dokładnym przyjęciu. To przekładało się na brak urozmaicenia w ataku i słabą skuteczność. Przeciwnicy męczyli nas tak przez trzy sety. Trzecia partia była już bardziej wyrównana, ale od stanu 23:23 ekipa z Białej Podlaskiej wygrała dwie akcje i całe spotkanie. Rywale mieli ten mecz od początku do końca pod kontrolą, a my w żadnym elemencie nie byliśmy w stanie im zagrozić. Dobrą zmianę dał Marek Turbiasz, który zdobył kilka punktów w ataku i nieźle spisał się w polu zagrywki.

Marcin Śliwa:

Wywozimy cenne punkty z trudnego terenu, jakim jest hala w Końskowoli. W tej konfrontacji zagraliśmy fajnie w elemencie zagrywki. Bardzo dobrze spisali się Hubert Jankuniec i Jan Niziński. Jeżeli chodzi o Huberta, to miał kilka serii na zagrywce, które właściwie ustawiły nam dwa pierwsze sety. Kilka piłek dołożył jeszcze Janek i dwie pierwsze partie były pod naszą kontrolą. W trzecim secie ten element nie przynosił nam już tyle korzyści. Musieliśmy grać “punkt za punkt”, ale wytrzymaliśmy to i zakończyliśmy spotkanie w trzech setach.

W następnej kolejce Powiślak Końskowola zagra w zaległym meczu na wyjeździe z Seven Tempo Chełm (8 lutego). Natomiast cztery dni wcześniej AZS AWF Biała Podlaska również z Tempem zmierzy się w spotkaniu rozgrywanym w ramach 10. kolejki (4 lutego, 19:00).

Powiślak Końskowola – AZS AWF Biała Podlaska 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Damian Pietrasiak, Emil Kapelko, Damian Siudaj, Przemysław Kozak, Michał Chuszcz, Rafał Kozak (libero) oraz Mateusz Stonio, Marek Turbiasz.

AZS AWF: Hubert Jankuniec, Grzegorz Jakóbczuk, Jan Niziński, Damian Jurkowski, Jakub Gaładyna, Bartosz Matraszek, Maciej Bielecki (libero) oraz Krystian Suryś (libero).