KS CKFiS Bełżyce tuż za podium. MKS Kraśnik z syndromem trzeciego seta

W drugi weekend lutego siatkarze MKS-u Kraśnik i KS CKFiS Bełżyce rozegrały ze sobą zaległy mecz 5. kolejki rozgrywek III ligi siatkówki. W nim lepszym zespołem okazała się ekipa z powiatu lubelskiego, która wygrała 3:1. – Po długiej przerwie wrócił nasz podstawowy przyjmujący Szczepan Gębczyk. W pierwszej odsłonie rywale zdominowali nas zagrywką, ale udało nam się odrobić stratę i graliśmy na przewagi. Po skutecznych kontrach to rywale mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Myślę, że to troszeczkę ustawiło ten mecz. W drugiej partii nasz libero Sebastian Wnuk doznał kontuzji nadgarstka i musiał go zastąpić nominalny przyjmujący Szymon Rudziejewski, który ożywił naszą grę. Mamy w tym sezonie syndrom trzeciego seta. Gramy w nim rewelacyjnie i wygrywamy pewnie. Najgorsze jest to, że po nim przytrafiają nam się przestoje w grze, a przeciwnicy walczą o komplet punktów. Dobrze po naszej stronie spisali się rozgrywający Czarek Kostaniak i atakujący Michał Ciorgoń. To dwaj zawodnicy, którzy wyróżnili się w tym spotkaniu – podsumowuje Michał Wojcieszkiewicz. – Zaprezentowaliśmy się lepiej niż w starciu z Cisami Nałęczów. Po naszej stronie nie było tyle nerwów, co ostatnio. Weszliśmy spokojniej w mecz, co przełożyło się na realizację założeń taktycznych. Naszym atutem w tym starciu był blok, dzięki któremu udało nam się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Do tego doszła poprawna gra w obronie. Widać, że zaczyna nam wychodzić to, nad czym ostatnio pracujemy i z tego jestem zadowolony – mówi Adam Wawrzyniak, nowy trener KS CKFiS Bełżyce.

MKS Kraśnik – KS CKFiS Bełżyce 1:3 (26:28, 18:25, 25:15, 18:25)

MKS: Cezary Kostaniak, Michał Ciorgoń, Maciej Kuliński, Bartosz Dąbrowski, Szymon Mańkowski, Szczepan Gębczyk, Sebastian Wnuk (libero) oraz Szymon Rudziejewski, Marek Kozyra, Dawid Cieślik, Kacper Ołownia.

CKFiS: Rafał Celejewski, Michał Adamczuk, Krzysztof Kasiura, Łukasz Drążek, Paweł Abramowicz, Piotr Potakiewicz, Maciej Grzegorczyk (libero) oraz Michał Bednarczyk, Emil Żuchnik, Łukasz Chlebicki.