Ligowe ostatki w Chełmie

Ligowe ostatki w Chełmie

Wygraną 3:1 nad Powiślakiem Końskowola ekipa Tempa Chełm zakończyła swój udział w rozgrywkach III ligi siatkówki mężczyzn w sezonie 2018/2019. Podopieczni Mariusza Semeniuka w końcowym rozrachunku zajęli piąte miejsce w tabeli. Natomiast ekipa prowadzona przez Henryka Turbiasza uplasowała się lokatę wyżej. 

Mariusz Semeniuk:

Mecz był wyrównany, w którym spotkały się dwa zespoły o podobnym poziomie. Udało nam się wygrać końcówki w pierwszym i w drugim secie. W trzeciej partii lepszą drużyną byli rywale, ale ostatecznie to my sięgnęliśmy po trzy punkty. Byliśmy osłabieni w tym spotkaniu. Nie miałem do dyspozycji zbyt wielu zawodników, więc pozbawiliśmy się możliwości większej rotacji składem. Nasze założenia były takie, by zakończyć sezon w najlepszej “czwórce”, lecz to nam się nie udało.


Henryk Turbiasz:

Ten mecz nie miał już wpływu na końcową pozycję w tabeli. W związku z tym obaj trenerzy: Mariusz Semeniuk i ja, potraktowaliśmy go jako sparing. Daliśmy możliwość zaprezentowania się zawodnikom, którzy mniej grali w sezonie. Planem na to spotkanie nie było wygranie za wszelką cenę. Tak jak już wspomniałem, cele były inne i zostały zrealizowane. Mecz toczył się w naprawdę dobrej atmosferze i miło przyjęli nas gospodarze, ale poziom sędziowania bardzo tę atmosferę psuł. Każdy z trenerów, ma wpisane w wykonywaną pracę pewne cele wychowawcze i zapewne każdy z nas chce, żeby ci młodzi ludzie mieli szacunek do arbitrów, lecz nam też trzeba trochę to umożliwić. To, co wyczyniali w tym starciu: Robert Pawlas i Marek Szajnoga pozostawiało wiele do życzenia. Taka postawa naprawdę utrudnia grę, psuje atmosferę i podnosi ciśnienie. Trzeba przecież zdawać sobie sprawę z tego, że sędziowie są jedynymi osobami w rozgrywkach III ligi, którzy dostają wynagrodzenie. Chociażby z tego powodu powinni prezentować wyższy poziom. 

Seven Tempo Chełm – Powiślak Końskowola 3:1 (25:23, 27:25, 17:25, 25:18)

Tempo: Kamil Kaszak, Wojciech Kosiński, Michał Anisiewicz, Skarbimir Węcławik, Mateusz Rzeźnik, Krzesimir Dąbski, Rafał Roman (libero) oraz Jakub Wdowiak, Marcin Kazaniecki.

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Grzegorz Turbiasz, Michał Chuszcz, Damian Siudaj, Krzysztof Zięba, Arkadiusz Mańko, Rafał Kozak (libero) oraz Przemysław Kozak, Marek Turbiasz, Damian Pietrasiak.

fot. Fanpage Tempa Chełm (archiwum)