Nowicjusz z Lublina zdobył twierdzę w Nałęczowie

Nowicjusz z Lublina zdobył twierdzę w Nałęczowie

W III lidze siatkówki mężczyzn pierwszy mecz w 2020 roku rozegrały Cisy Nałęczów z AKS-em Karol KUL. Po zaciętym pięciosetowym boju podopiecznym Piotra Olejarnika udało się pokonać ekipę z Nałęczowa. 

Jarosław Maciążek:

Pierwszego seta zaczęliśmy niefortunnie, źle przyjmowaliśmy, a także nie skończyliśmy czterech ataków. Przez całą partię musieliśmy gonić wynik i w końcówce udało nam się złapać przeciwnika. Jednak zepsuliśmy zagrywkę i to też przyczyniło się do tego, że przegraliśmy pierwszego seta. Później również na przewagi wygraliśmy drugiego i trzeciego seta. Wtedy też przeprowadziliśmy wiele zmian, próbując znaleźć odpowiedni skład. Po dwóch wygranych odsłonach gra przestała nam się kleić. Na początku kolejnych partii przytrafił nam się przestój. Musieliśmy gonić wynik, nie umieliśmy tego utrzymać i przegrywaliśmy końcówki. Podobnie skończył się piąty set. Można dopatrywać się wielu przyczyn porażki. Nie mieliśmy rozgrywającego i z przymusu został nim Arkadiusz Orlik, zawodnik przestawiony z pozycji przyjmującego. 


Piotr Olejarnik:

To był pięciosetowy mecz, grany cały czas na przewagi, bo sety kończyły się dwupunktową różnicą. W czwartej partii mieliśmy piłkę meczową, ale nie udało nam się tego skończyć. Na szczęście piąty set skończył się na naszą korzyść.  Wywalczyliśmy dwa punkty i walczymy dalej. Wygrana z drużyną z Nałęczowa na ich terenie nie jest łatwą sztuką, tym bardziej że mieliśmy długą przerwę i nigdy nie wiadomo, jak po takim czasie uda się wejść w mecz. Jesteśmy zadowoleni z tego zwycięstwa. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W najbliższy czwartek AKS Karol KUL rozegra zaległy mecz z AZS-em AWF Biała Podlaska (16 stycznia). W następnej kolejce drużyna z Lublina zagra z Powiślakiem Końskowola (18 stycznia). Natomiast Cisy Nałęczów zmierzą się z AZS-em AWF Biała Podlaska (18 stycznia).

Cisy Nałęczów – AKS Karol KUL 2:3 (25:27, 29:27, 29:27, 23:25, 12:15)

Cisy: Arkadiusz Orlik, Michał Gałkowski, Mateusz Adamiak, Rafał Marzec, Michał Ciorgoń, Paweł Kusy, Szczepan Gębczyk (libero) oraz Piotr Krysiak, Paweł Kisiel, Mariusz Mucha, Tomasz Wojnar, Andrzej Bieńko (libero).

AKS: Krzysztof Orzeł, Grzegorz Turbiasz, Michał Szust, Maciej Włodarczyk, Paweł Anioł, Maciej Kuliński, Konrad Buszko (libero) oraz Szymon Borzych, Szymon Mańkowski, Arkadiusz Mańko, Andrzej Gotner, Bartłomiej Leśniewski, Kacper Gałan (libero).

fot. Grzegorz Winnicki (archiwum)