Obrońcy tytułu z pierwszym zwycięstwem w rozgrywkach III ligi

Obrońcy tytułu z pierwszym zwycięstwem w rozgrywkach III ligi

Siatkarze AZS-u AWF Biała Podlaska odnieśli premierowe zwycięstwo w rozgrywkach III ligi siatkówki mężczyzn w sezonie 2018/2019. Podopieczni Pawła Wasiaka pokonali na własnym parkiecie Powiślaka Końskowola. – Cieszymy się ze zwycięstwa i z tego, że przerwaliśmy serię porażek. W pierwszym secie wyszliśmy na kilkupunktową przewagę, ale w końcówce popełniliśmy proste błędy i rywale doprowadzili do gry na przewagi. W drugiej odsłonie zagraliśmy dużo lepiej, a przede wszystkim poprawiliśmy grę w ataku. Niestety w trzeciej partii dopadło nas rozprężenie. Natomiast potem zarówno nasza gra, jak i gości falowała. Każdy z zespołów miał przewagę, którą potem tracił. Jednak po raz kolejny w grze na przewagi pokazaliśmy chłodniejszą głowę – opowiada Paweł Wasiak. – Przegraliśmy to spotkanie, przez sporą liczbę błędów popełnionych w końcówkach pierwszej i czwartej partii. W pierwszym secie graliśmy bardzo nerwowo i popełnialiśmy proste pomyłki. Odbiło się to na kolejnej odsłonie, gdzie przeciwnik mądrze zaprezentował się w ataku. Zebraliśmy się jednak do kupy i wygraliśmy potem do 22. W czwartej partii powróciły stare grzechy. Gospodarze okazali się lepsi w elemencie bloku i tym samym wygrali. Nie zagraliśmy złego spotkania, zważywszy na to, że zmagamy się kontuzjami naszych zawodników. Chłopaki zaprezentowali się naprawdę nieźle, a sety, w których gra była na przewagi mogły zakończyć się w dwie strony – mówi Henryk Turbiasz.

AZS AWF Biała Podlaska – Powiślak Końskowola 3:1 (32:30, 25:19, 22:25, 26:24)

AZS AWF: Jan Niziński, Hubert Jankuniec, Jakub Gaładyna, Bartosz Matraszek, Rafał Żurawski, Jakub Dąbrowski, Karol Kostrzewski (libero) oraz Wojciech Ignatiuk, Dawid Duliasz (libero), Łukasz Żabiński, Mateusz Kamiński.

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Grzegorz Turbiasz, Przemysław Kozak, Damian Siudaj, Krzysztof Zięba, Mateusz Stonio, Bogdan Skrzyński (libero) oraz Maksymilian Kozłowski, Damian Pietrasiak, Emil Kapelko.

fot. AZS AWF Biała Podlaska (archiwum)