Passa AKS-u z powodzeniem kontynuowana w Białej Podlaskiej

Passa AKS-u z powodzeniem kontynuowana w Białej Podlaskiej

W ostatni czwartek w ramach 11. kolejki rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn drużyna AZS-u AWF Biała Podlaska podejmowała AKS Karol KUL. Akademicy z Białej Podlaskiej musieli uznać wyższość gości, którzy pokonali ich w czterech setach.

Marcin Śliwa:

Jeśli chodzi o mecz z AKS-em Karol KUL, to dotknęły nas problemy kadrowe spowodowane chorobami. Zespół z Lublina był nieźle dysponowany, grał fajną siatkówkę i popełniał mało błędów. Mieliśmy swoje szanse w tym spotkaniu, ale piłki, które wybroniliśmy po swojej stronie, wykorzystywaliśmy w bardzo niskim stopniu. To przełożyło się na wynik. Myślę, że rywale wygrali zasłużenie.


Piotr Olejarnik:

Mecz z AZS-em AWF Biała Podlaska to kolejne spotkanie, które z naszej strony wyglądało nieźle. Być może drużyna z Białej Podlaskiej postawiła mniejszy opór, bo przez pierwsze dwa sety cały czas kontrolowaliśmy grę i nie było niepokoju o przegraną w tych partiach. Mieliśmy trochę obaw, bo nie zagrał z nami Grzegorz Turbiasz, a to on zawsze buduje atmosferę w drużynie. Pozostali zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania. W trzecim secie popełniliśmy sporo błędów własnych, a w nasze szeregi wkradło się rozluźnienie. Gdzie nie dotykaliśmy piłki, tam popełnialiśmy błędy. Jestem zadowolony z zespołu, bo pokazuje wzrost umiejętności. Drużyna jest młoda, ale tworzy ją również kilku doświadczonych siatkarzy, którzy w odpowiednim momencie potrafią wziąć grę na swoje barki. To daje efekty, bo gdy popatrzymy na tę rundę, to przegraliśmy tylko z Arką Wojsławice.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska będzie pauzował. Natomiast AKS Karol KUL podejmie CKFiS Bełżyce. Mecz zostanie rozegrany w czwartek (20 lutego) lub w sobotę (22 lutego).

AZS AWF Biała Podlaska – AKS Karol KUL 1:3 (21:25, 21:25, 25:13, 19:25)

AZS AWF: Hubert Jankuniec, Grzegorz Jakóbczuk, Jan Niziński, Damian Jurkowski, Bartosz Matraszek, Jakub Gaładyna, Maciej Bielecki (libero) oraz Mateusz Kamiński, Damian Roszkowski, Mikołaj Sałasiński, Kacper Nowicki, Krystian Suryś (libero).

AKS: Krzysztof Orzeł, Michał Szust, Paweł Anioł, Maciej Kuliński, Szymon Mańkowski, Maciej Włodarczyk, Konrad Buszko (libero) oraz Szymon Borzych, Arkadiusz Mańko, Andrzej Gotner.

fot. Materiały własne (archiwum)