Pięciosetowy bój w Chełmie, po którym Cisy Nałęczów górą

Blisko sprawienia sporej niespodzianki w sobotnim meczu rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn byli zawodnicy Tempa Chełm, którzy podejmowali Cisy Nałęczów. W czwartym secie oba zespoły grały na przewagi aż do wyniku 32:30, co pozwoliło gospodarzom doprowadzić do tie-breaka. W nim górą byli już podopieczni Jarosława Maciążka. – Graliśmy falami, a początki setów nie były dla nas najłatwiejsze. To my zazwyczaj goniliśmy wynik, ale plusem było to, że doganialiśmy rywali i o rezultacie decydowały końcówki. Gra zwykle układała się tak, że zdobycie kilku punktów przewagi determinowało wynik. Czwarta partia wygrana przez nas na przewagi bardzo nas podbudowała i do ostatniej odsłony przystępowaliśmy niezwykle zmotywowani. Niestety tie-break rozpoczął się dla nas niekorzystnie. Przegrywaliśmy już 0:4, a taką przewagę trudno jest odrobić. Zmieniliśmy trochę myślenie i widać, że to przynosi rezultaty. Z nikim nie przegrywamy przed wyjściem na boisko. Jestem zadowolony z postawy drużyny i z każdego, kto grał. Na wyróżnienie zasługuje Marcin Kazaniecki, który wchodził na zmiany na zagrywkę i zaliczał serię punktów. Liczymy, że faza rewanżu będzie dla nas lepsza niż pierwsza runda – ocenia drugi trener Tempa, Tomasz Rodakowski. – W czwartym secie mieliśmy piłkę meczową w górze, której nie udało się skończyć, a powinniśmy to zrobić. Nie poszło nam tak, jak się umówiliśmy, a potem przez to graliśmy na przewagi. Gospodarze złapali wiatr w żagle i grali skuteczniej. W piątej partii moja drużyna zmotywowała się i od początku miała w niej przewagę. Przyczyną naszej słabszej dyspozycji jest brak sali, bo przed tym spotkaniem odbyliśmy tylko jeden trening. W tym tygodniu także nas to czeka, więc będziemy ratować się sparingami – podsumowuje Jarosław Maciążek.

Seven Tempo Chełm – Cisy Nałęczów 2:3 (19:25; 25:18, 21:25; 32:30; 12:15)

Tempo: Kamil Kaszak, Wojciech Kosiński, Jakub Wdowiak, Skarbimir Węcławik, Michał Anisiewicz, Tomasz Rodakowski, Mateusz Rzeźnik, Rafał Roman (libero) oraz Kewin Błaszczuk, Marcin Kazaniecki, Krzesimir Dąbski.

Cisy: Arkadiusz Orlik, Piotr Krysiak, Mateusz Adamiak, Tomasz Wojnar, Rafał Marzec, Paweł Kusy, Konrad Buszko (libero) oraz Paweł Kisiel, Adam Chrzanowski, Mateusz Kaliniak.

fot. Rafał Bieliński (archiwum)