Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim dla Powiślaka Końskowola

Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim dla Powiślaka Końskowola

W ostatnią niedzielę kwietnia w hali sportowej w Bełżycach został rozegrany turniej o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Udział w nim wzięły cztery ekipy: GUKS Modliborzyce, KS CKFiS Bełżyce, LTPS Lubartów oraz Powiślak Końskowola. Zwycięzcą zmagań została ekipa prowadzona przez Henryka Turbiasza, która w finale pokonała gospodarzy 2:0. 

Adam Wawrzyniak:

Jako zespół zagraliśmy średnio. Jesteśmy aktualnie w fazie roztrenowania i tym razem zabrakło nam skupienia w grze. Drużyna Powiślaka Końskowola była lepiej dysponowana od nas i zasłużenie wygrała. Gratulujemy rywalom i życzymy powodzenia na dalszym etapie. Dla nas było to zakończenie sezonu na hali. Teraz przenosimy się na piasek.


Henryk Turbiasz:

Pojechaliśmy na ten turniej w sześcioosobowym składzie i to w dość mieszanym, bo trzech zawodników było z pierwszego składu, a trzech rezerwowych. Nadzieje są zawsze, ale nie mieliśmy wielkich oczekiwań. Chłopaki zagrali jednak świetny mecz z naszym ligowym rywalem i chwała im za to. Umiemy grać i to pokazaliśmy, choć ze zdumienia aż przecierałem oczy. Siatkówka jest dziwnym sportem, bo wszystko trzeba sobie ułożyć w głowie. Jak się człowiek skoncentruje na umiejętnościach i ma luźną głowę, to potrafi dużo z siebie wykrzesać. Jeszcze raz duże brawa dla chłopaków. Teraz już przenosimy się na piasek.

CFKiS: Rafał Celejewski, Łukasz Drążek, Krzysztof Kasiura, Paweł Abramowicz, Piotr Potakiewicz, Maciej Grzegorczyk (libero), Kamil Lech, Michał Bednarczyk, Emil Żuchnik.

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Michał Chuszcz, Damian Siudaj, Rafał Kozak, Marek Turbiasz, Mateusz Staniak.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU PUCHAROWEGO

1. Powiślak Końskowola
2. KS CKFiS Bełżyce
3. GUKS Modliborzyce
4. LTPS Lubartów.

fot. KS CKFiS Bełżyce