Siatkarze AZS-u AWF Biała Podlaska wykorzystali słabszy dzień Powiślaka

Pewną wygraną zawodników z Białej Podlaskiej zakończył się sobotni mecz 2. kolejki rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn. Podopieczni Marcina Śliwy pokonali u siebie Powiślaka Końskowola w trzech setach, sięgając tym samym po premierowy triumf w sezonie 2019/2020.

Marcin Śliwa:

Jeżeli chodzi o naszą grę, to daleka jest ona od wszelkich pochwał. Wiem, że moich zawodników stać na dużo więcej. Być może brakuje nam jeszcze swobody, bo popełniamy sporo błędów. Musimy dalej pracować i poprawić pewne elementy. Jeśli chodzi o sam mecz, to pierwszego seta rozpoczęliśmy od prowadzenia 8:0 dzięki bardzo dobrym zagrywkom Huberta Jankuńca. W drugiej partii przegrywaliśmy 5:7. Na zagrywkę wszedł Hubert i zrobiło się 12:8 dla nas. W trzeciej odsłonie nie zanotowaliśmy żadnej serii, ale grę na siatce uspokoił drugi rozgrywający Damian Roszkowski i utrzymaliśmy korzystny dla nas wynik do końca. Rywale nie rozegrali raczej dobrego meczu, co w pełni wykorzystaliśmy.

Henryk Turbiasz:

To nie był nasz najlepszy występ. Popełniliśmy masę błędów. Jedyną formacją, która nieźle funkcjonowała był blok, jednego do końca i tego nie potrafiliśmy wykorzystać. Nie wychodziła nam pierwsza akcja, a do tego mocno szarpaliśmy na przyjęciu. Cały czas gramy bez nominalnego libero i to nas może lekko usprawiedliwiać. W pierwszego i w drugiego seta nie mogliśmy w ogóle wejść. W trzeciej partii prowadziliśmy nawet czterema punktami, jednak w końcówce i tak przegraliśmy. Słabsze spotkanie zawsze musi się przydarzyć i mam nadzieję, że my takie mamy już za sobą.

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Seven Tempo Chełm (30 listopada). Natomiast Powiślak Końskowola będzie pauzował.

AZS AWF Biała Podlaska – Powiślak Końskowola 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)

AZS AWF: Hubert Jankuniec, Grzegorz Jakóbczuk, Jan Niziński, Damian Jurkowski, Bartosz Matraszek, Jakub Gaładyna, Maciej Bielecki (libero) oraz Maciej Malczyński, Damian Roszkowski, Krystian Suryś (libero).

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Mateusz Stonio, Wiktor Skwarek, Michał Chuszcz, Emil Kapelko, Przemysław Kozak, Piotr Skwarek (libero) oraz Damian Pietrasiak, Marek Turbiasz, Adrian Rusek.