UKS Arka Wojsławice z przepustką do II ligi

UKS Arka Wojsławice z przepustką do II ligi

W związku z panującą pandemią koronawirusa i decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek siatkarskich mistrzowie III lig wojewódzkich mają zapewniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jednym z takich zespołów jest UKS Arka Wojsławice, która zdominowała rywalizację na Lubelszczyźnie, wygrywając ligę z dziesięciopunktową przewagą nad drugą w tabeli drużyną KS CKFiS Bełżyce. 

Decyzją władz 16 zespołów z całej Polski dołączy do II lig bez konieczności rozgrywania turniejów barażowych. Bardzo nas to cieszy. Nasze starania zbudowania klubu silnego personalnie przyniosły fajny efekt. Dwukrotne mistrzostwo ligi dawno nie zdarzyło się w województwie, a nam udało się zdominować rozgrywki i to w niezłym stylu. Awans mamy zapewniony, więc teraz pozostają kwestie organizacyjne – komentuje kapitan Arki Wojsławice Gabriel Wlaź.

Skoro mowa o kwestiach organizacyjnych, to z nimi mistrzowie województwa lubelskiego mają niemały kłopot. – Byliśmy inaczej budowanym zespołem niż pozostałe ekipy. Mam na myśli to, że wszystko robiliśmy za swoje pieniądze i dla własnej przyjemności. Wiele klubów z województwa kontaktowało się już z nami w sprawie połączenia sił – mówi nasz rozmówca.

Jakby to miało wyglądać? – W zamian za stworzenie jednego zespołu, do którego my wniesiemy zawodników i określoną jakość, inni udostępnią halę i rozmowy ze sponsorami. Na 99% podejmiemy się wyzwania gry w II lidze. Nie wiemy jeszcze, pod jaką nazwą i w jakim mieście będziemy występowali. Najbliższe rozmowy dotyczą największych ośrodków w województwie, a więc Nałęczowa i Chełma. Myślę, że w ciągu tygodnia zostaną podjęte wiążące decyzje na temat naszej przyszłości – wyjaśnia Wlaź.

fot. UKS Arka Wojsławice (archiwum)