W Bełżycach obyło się bez tie-breaka

Pierwszy mecz w sezonie 2018/2019 wygrali siatkarze z Tomaszowa Lubelskiego, którzy w spotkaniu 4. kolejki rozgrywek III ligi pokonali na wyjedzie KS CKFiS Bełżyce. – Nic nam nie wychodziło w tym meczu. Nie wiem, czy w pierwszym i w drugim secie to rywale nas zmietli z parkietu, czy my sami to sobie zrobiliśmy. Leży nam przyjęcie i to jest nasz problem. To od razu odbija się na naszym myśleniu. W trzeciej partii Krzysiek Kasiura zagrał na przyjęciu, a Rafał Celejewski w ataku. Udało nam się wygrać tę partię, ale to tyle. Nie potrafimy obudzić się w odpowiednim momencie. Zamiast z meczu na mecz grać coraz lepiej, to my gramy coraz gorzej. Brakuje nam czegoś i nie wiemy czego. Czasami nawet nam się wydaje, że wszyscy jesteśmy myślami gdzieś poza parkietem – mówi Piotr Potakiewicz. – To był chyba nasz pierwszy mecz, w którym nie daliśmy odskoczyć rywalom. Od początku byliśmy skoncentrowani i skupieni na swojej grze, chociaż w pierwszym secie popełniliśmy aż siedem błędów w polu zagrywki. W drugiej odsłonie zaprezentowaliśmy się już lepiej, co przeniosło się na wygraną do siedemnastu. Funkcjonowało nam przyjęcie, niezłe rozegranie oraz atak, a i szczęście nam dopisywało, bo podbijaliśmy sporo piłek i je kończyliśmy. W trzeciej partii zaczęliśmy się mylić i stąd nasza przegrana. W czwartym secie gospodarze prowadzili 6:3, ale szybko odrobiliśmy stratę i dowieźliśmy wygraną do końca. Warto dodać, że w tym spotkaniu na niezłym poziomie stało sędziowanie. Zdarzyły się oczywiście drobne błędy, ale są one spokojnie do wybaczenia pani sędzinie (Paulinie Rudakowskiej – przyp. red.) – zaznacza Patryk Nowak.

KS CKFiS Bełżyce – TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski 1:3 (21:25, 17:25, 25:19, 23:25)

CKFiS: Rafał Celejewski, Michał Adamczuk, Łukasz Drążek, Piotr Potakiewicz, Paweł Abramowicz, Krzysztof Kasiura, Mateusz Dudek (libero) oraz Michał Bednarczyk, Marcin Sobieszek, Kamil Lech.

TSS: Krzysztof Bednarski, Adam Kozicki, Paweł Anioł, Grzegorz Barczuk, Jakub Droździel, Przemysław Kubów, Łukasz Mazur (libero) oraz Jakub Demski, Daniel Bil, Rafał Putkowski, Patryk Greszta.