Wyborny rewanż CKFiS Bełżyce nad Powiślakiem Końskowola

W trzech setach zawodnicy KS CKFiS Bełżyce pokonali Powiślaka Końskowola w sobotnim meczu rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn. Ekipa z powiatu lubelskiego zrewanżowała się tym samym rywalom za porażkę 2:3 z pierwszej rundy. – Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, w którym zostały zrealizowane wszystkie założenia taktyczne. Najbardziej jestem zadowolony z trzeciego seta, w którym przegrywaliśmy 2:7, a mimo tego udało nam się dogonić rywali i wygrać tę partię. Moi zawodnicy wykazali się wolą walki i boiskowym charakterem, co przełożyło się na zwycięstwo w tej odsłonie. Wszyscy moi podopieczni pokazali się z bardzo dobrej strony, a jeżeli miałbym kogoś wyróżnić za to spotkanie, to byłby to nasz rozgrywający Rafał Celejewski, który w sposób pewny i dojrzały poprowadził grę, będąc jednym z filarów tej wygranej – zaznacza Adam Wawrzyniak. – Przegraliśmy gładko, ale nie bez walki. Początki setów mieliśmy dobre, tylko w połowie coś się działo, bo systematycznie traciliśmy punkty. Rywale górowali nad nami w dwóch elementach: w bloku i w urozmaiconym ataku. Trochę posypał nam się skład, bo Krzysztof Zięba skręcił staw skokowy, a Emil Kapelko niefortunnie podkręcił kostkę. Nie mieliśmy zbytnich rezerw, lecz to nie jest wytłumaczenie. Gospodarze byli od nas po prostu lepsi i nie boimy się tego przyznać – mówi Henryk Turbiasz.

KS CKFiS Bełżyce – Powiślak Końskowola 3:0 (25:16, 25:15, 25:21)

CKFiS: Rafał Celejewski, Krzysztof Kasiura, Łukasz Drążek, Michał Adamczuk, Paweł Abramowicz, Piotr Potakiewicz, Maciej Grzegorczyk (libero) oraz Emil Żuchnik, Łukasz Chlebicki, Michał Bednarczyk, Marcin Sobieszek.

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Mateusz Stonio, Grzegorz Turbiasz, Przemysław Kozak, Damian Siudaj, Michał Chuszcz oraz Marek Turbiasz, Damian Pietrasiak, Arkadiusz Mańko, Emil Kapelko, Krzysztof Zięba.