Zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego musieli obejść się smakiem w Końskowoli

Od zwycięstwa 3:1 kampanię 2018/2019 rozpoczęli siatkarze Powiślaka Końskowola. Podopieczni Henryka Turbiasza we własnej hali pokonali TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski. – W pierwszej partii, którą wygraliśmy do dziewiętnastu, zagraliśmy słabo. Natomiast przeciwnicy jeszcze gorzej i najwidoczniej to siedziało w głowach. W drugim secie zemściło się to na nas, bo rywale wzmocnili zagrywkę i przez to grało nam się naprawdę ciężko. W samej końcówce popełnialiśmy proste błędy, przez co przegraliśmy. Trzecią i czwartą odsłonę udało się wygrać, lecz co jakiś czas było widoczne echo z drugiej partii. W naszych szeregach brakowało dobrej postawy w niektórych momentach. Cieszy jednak zwycięstwo pomimo wielu przeszkód, na jakie natknęli się moi podopieczni – komentuje Henryk Turbiasz. Wyraźnie przespaliśmy pierwszego seta. Brakowało nam poprawnego przyjęcia i rozegrania, a to przełożyło się na atak. W drugiej partii poprawiliśmy znacznie przyjęcie i przez to kończyliśmy ataki, wyrównując stan rywalizacji na 1:1. W trzeciej odsłonie gospodarze przycisnęli nas zagrywką i ponownie we znaki dało się nasze przyjęcie. Z naszej strony była walka oraz ambicja, ponieważ zawodnicy starali się walczyć do samego końca. Poziom sędziowania nie był na odpowiednim poziomie, bo arbitrzy popełniali błędy w jedną i w drugą stronę. W czwartym secie nasz libero został ukarany dwiema czerwonymi kartkami po jednej takiej pomyłce i został wykluczony z gry. Zastąpił go nasz drugi atakujący Krzysztof Bednarski, który spisał się naprawdę fantastycznie. Jestem zadowolony z tego, że chłopaki walczyli do upadłego o zwycięstwo w tym meczu – zaznacza Patryk Nowak.

Powiślak Końskowola – TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski 3:1 (25:19, 24:26, 25:16, 25:22)

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Maksymilian Kozłowski, Michał Huszcz, Damian Siudaj, Przemysław Kozak, Grzegorz Turbiasz, Bogdan Skrzyński (libero) oraz Piotr Skwarek, Emil Kapelko, Damian Pietrasiak.

TSS Kudłaty: Grzegorz Barczuk, Patryk Greszta, Łukasz Mazur, Michał Steciuk, Jakub Demski, Jakub Droździel, Daniel Bil (libero) oraz Krzysztof Bednarski, Paweł Anioł.