Zespół z Bełżyc wrócił na fotel wicelidera. Cisy dalej walczą z kłopotami

Zespół z Bełżyc wrócił na fotel wicelidera. Cisy dalej walczą z kłopotami

W sobotę w ramach 11. kolejki rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn w sali w Bełżycach, miejscowy KS CKFiS podejmował Cisy Nałęczów. Gospodarze zrewanżowali się rywalom za porażkę odniesioną w Nałęczowie i wygrali na swoim terenie 3:1.

Adam Wawrzyniak

Był to całkiem udany mecz w naszym wykonaniu. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze i prawie wszystko nam wychodziło w tym spotkaniu. Na pewno pomogło nam to, że w dwóch poprzednich spotkaniach mierzyliśmy się z Arką Wojsławice. Starcia z silnym rywalem dały nam dużo do myślenia. Dla chłopaków było to na pewno cenne doświadczenie. Grając z mocnym przeciwnikiem, mogliśmy się wiele o sobie nauczyć. Odrobiliśmy lekcję i wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich konfrontacji, nie tylko z Arką, ale też z Cisami. Dokonaliśmy pewnych zmian i to przyniosło efekty. Szkoda pierwszego seta, ponieważ był on w naszym zasięgu. Zabrakło nam skuteczności w ataku w końcówce. Jednak w kolejnych trzech partiach byliśmy stroną przeważającą. Moi zawodnicy zagrali bardzo dobrze w bloku. Ponadto chciałbym wyróżnić dwóch przyjmujących: Mateusza Zabielskiego i Michała Adamczuka, którzy zagrali bardzo dobre zawody i poprowadzili drużynę do zwycięstwa. Byli praktycznie nie do zatrzymania.


Jarosław Maciążek

Dwa przegrane mecze z Arką Wojsławice i z AKS-em Karol KUL, które powinniśmy wygrać, brak treningów oraz rozluźnienie przyczyniły się do tego, jak wyglądała nasza gra. W tym meczu stać nas było tylko na wygranie jednego seta. Niestety nie możemy się zebrać i trenować w komplecie. Do tego pojawiają się kontuzje, które wykluczają zawodników z meczów i stąd takie wyniki w ostatnich spotkaniach z naszym udziałem.

NASTĘPNA KOLEJKA 

W następnej kolejce KS CKFiS Bełżyce zagra na wyjeździe z AKS-em Karol KUL. Natomiast Cisy Nałęczów podejmą Powiślaka Końskowola. Oba mecze zaplanowano na 22 lutego.

KS CKFiS Bełżyce – Cisy Nałęczów 3:1 (23:25, 25:17, 25:21, 25:17)

CKFiS: Krzysztof Kasiura, Rafał Celejewski, Michał Adamczuk, Mateusz Zabielski, Paweł Abramowicz, Piotr Potakiewicz, Bogdan Skrzyński (libero) oraz Kamil Lech.

Cisy: Arkadiusz Orlik, Mateusz Adamiak, Adam Chrzanowski, Michał Gałkowski, Piotr Krysiak, Andrzej Bieńko (libero) oraz Michał Antoszak, Michał Ciorgoń, Szczepan Gębczyk.