Budowlani Lublin po zmianach dokonanych przed sezonem przegrali na inaugurację

Budowlani Lublin po zmianach dokonanych przed sezonem przegrali na inaugurację

W miniony weekend wystartował nowy sezon w rozgrywkach Ekstraligi rugby. W nim na otwarcie nowej kampanii Budowlani Lublin ulegli Orkanowi Sochaczew 15:27, choć do przerwy prowadzili 15:0. – Rozpoczęliśmy sezon od przemeblowania składu. Na bardzo ważnej pozycji numer 10 zagrał 18-letni Paweł Siedlecki, który w drugiej połowie trochę się pogubił w realizowaniu założeń taktycznych. To nie umniejsza jednak tego, że zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Nie obarczam go oczywiście niczym, bo został wybrany man of the match w naszym zespole. Niestety po przerwie kompletnie zawiodła nasza formacja młyn. W pierwszej połowie przy sporej przewadze zawodników z Sochaczewa staliśmy stabilnie w tej formacji i mieliśmy przewagę. Przegrywając spotkanie 17:25 trzeba walczyć do końca, ale też myśleć o tym, że można zdobyć bonus. My natomiast zagraliśmy nieodpowiedzialnie, bo w trzy minuty straciliśmy dziesięć punktów. To jest za dużo. Oceniam ten mecz nisko, ponieważ obie ekipy popełniły wiele błędów. Może my zrobiliśmy ich mniej, lecz były one większego rozmiaru. Musimy przełknąć gorycz porażki i walczyć dalej. Wiem, że mamy bardzo dobry zespół, który stać na lepszą grę – komentuje Stanisław Więciorek, trener lublinian. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Budowlani Lublin zagrają na wyjeździe z Juvenią Kraków (7 września).

Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 27:15 (0:15)
Punkty: Michał Kępa 12, Adrian Pętlak 5, Mateusz Pawłowski 5, Jakub Młyńczak 5 – Robizon Kelberashvili, Paweł Siedlecki 5, Maciej Grabowski 5

Budowlani: Stanisław Kasprzak, Maciej Grabowski, Rafał Szrejber, Piotr Psuj, Dawid Tarnawski (41′ Grzegorz Kędzierski), Paweł Siedlecki, Wojciech Lubisz (68′ Aleksander Mucha), Michał Musur, Oleksandr Khomenko, Tomasz Zduńczuk, Bartosz Szczukocki, Paweł Niedziółka (45′ Bartosz Zabokrzycki) , Robizon Kelberashvili, Piotr Skałecki (31′ Anri Bogveradze), Oskar Rudziński (65′ Gabriel Brożek).