Budowlani Lublin ponownie górą nad Juvenią Kraków

Po raz drugi w tym sezonie rugbyści Budowlanych Lublin wygrali z Juvenią Kraków. W stolicy województwa małopolskiego podopieczni Stanisława Więciorka pokonali ligowego beniaminka w stosunku 36:18.

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Więciorek:  Odnieśliśmy pewne zwycięstwo za pięć punktów na trudnym terenie. Juvenia Kraków jest ambitnym zespołem, więc postawa moich zawodników cieszy. Przez pierwsze dwadzieścia minut w tym meczu graliśmy doskonale. Później trochę poluzowaliśmy i stąd wynikały nasze błędy. W drugiej części spotkania moi podopieczni jednak się zmobilizowali i zrehabilitowali za wcześniejsze pomyłki. Niestety tragicznie w tym starciu spisywał się sędzia. W tej sprawie zresztą będziemy składali protest i dołączymy do niego materiał wideo. Musimy to zrobić dla zasady. Moi zawodnicy zostali ukarani dwiema żółtymi kartkami, co skutkowało osłabieniem w naszych szeregach. Wybroniliśmy się jednak z tego, ale żadna z nich nam się nie należała. Nie stało się nic takiego, co powinno skutkować wykluczeniem na dziesięć minut. Jestem zbulwersowany. Człowiek gra trudny mecz przeciwko wymagającemu rywalowi, a do tego musi się zmagać z decyzjami sędziego. To jest skandaliczne.

W następnej kolejce Budowlani Lublin będą pauzować.

Juvenia Kraków – Budowlani Lublin 18:36 (5:21)
Punkty dla Budowlanych: Artem Kulyk 11, Piotr Wiśniewski 5, Jakub Bobruk 5, Jakub Kamiński 5, Maciej Grabowski 5, Maciej Borówka 5

Budowlani: Oleksij Novikow, Oleksandr Khomenko, Robizon Kelberashwvili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Michał Musur, Bartłomiej Daszczyk, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Skałecki, Artem Kulyk, Jakub Kamiński, Stanisław Kasprzak, Maciej Grabowski, Dawid Polak, Michał Majcher, Oskar Rudziński, Paweł Niedziółka, Tomasz Zduńczuk, Piotr Psuj, Maciej Borówka.